piątek, 26 kwietnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Schetyna: Samorządy muszą być niezależne

Schetyna: Samorządy muszą być niezależne

Schetyna: Samorządy muszą być niezależne
Data publikacji: 2017-04-03 17:44
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 00:10
Wywietleń: 1791 232435

- Będziemy walczyć o niezależność samorządów - zapowiedział w Szczecinie Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Polityk przyjechał w poniedziałek na spotkanie z zachodniopomorskimi samorządowcami, które w Centrum Dialogu przełomy zorganizował Klub Obywatelski.

- W spotkaniu uczestniczy około 80 samorządowców. Rozmawiamy o pomysłach na reformę samorządową - wyjaśniał Witold Jabłoński ze szczecińskiego KO.

Grzegorz Schetyna w czasie krótkiej konferencji prasowej poprzedzającej jego wejście na salę stwierdził: - Rząd PiS i jego bezmyślna polityka centralizacji stawia dziś znaki zapytania przy demokracji parlamentarnej, pojęciu państwa prawa, a także przy fundamentalnej, instytucjonalnej niezależności samorządu terytorialnego.

Polityk podkreślił, że dla dobrego rozwoju Polski niezbędna jest współpraca między samorządowcami a administracją rządową.

- To, co wydawało się oczywiste, że jesteśmy skazani na dobrą relację między władzą samorządową a rządową, dziś nie jest już takie oczywiste. Rząd PiS centralizując (władzę - red.), spoglądając na wszystko z perspektywy Warszawy, Żoliborza i ul. Nowogrodzkiej nie chce współpracy i podmiotowości. Rząd PiS nie akceptuje konstytucji i ją depcz. Podobnie rzecz ma się z relacjami z samorządami terytorialnymi - stwierdził Schetyna. ©℗

(masz)

Fot. Robert STACHNIK

Na zdjęciu: Konferencja prasowa Grzegorza Schetyny w Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie.

Komentarze

logika kodziarstwa
Będziemy walczyć o niezależność samorządów, czyli nadal mają być nasze!
2017-04-04 06:59:57
Niezalezni... ale chyba od PiS-u,
Co ten Facet wygaduje...???
2017-04-03 23:30:36
HogoFogo
Pan Schetyna jest wciąż widoczny na ogromnym plakacie z wyborów parlamentarnych, który do dzisiaj trwa przy ul. Europejskiej. Jadąc w kierunku Ronda Akademickiego widać go po lewej stronie. Plakat już mocno sprany. Hasło, o ile dobrze pamiętam, "Razem obronimy Polskę". Daje do myślenia.
2017-04-03 23:11:23
Czy Schetyna ma chociaż ze 7 cm szyi ??
.
2017-04-03 21:52:22
Jeszcze jeden ujadacz nas nawiedził
Jak wiadomo kluczem dobrych relacji rządowo - samorządowych jest okupowanie stołków przez PO. Dziś gdy pod tymi stołkami w samorządzie płonie ogień zbliżających się wyborów samorządowych, to naczelnik partii cwaniaczków głosi trwogę.
2017-04-03 21:12:24
Hipokryzja
Klepać o niezależności samorządów ustami szefa partii.
2017-04-03 19:42:28
Wstydu nie mają
Ładne centrum dialogu, ale o dialogu z koalicją to nie chcą słyszeć.
2017-04-03 19:38:46
M.Dem świadomość polityczna
Wycieńczony chorobą, spragniony i blady, ale WCIĄŻ JESZCZE MAJĄCY WŁADZĘ nad swoim wątłym i kalekim ciałem, powłócząc nogami, co jakiś czas podpierając się omdlałymi rękoma, przytykam do swych wysuszonych i opuchniętych ust znalezione i wydobyte z olbrzymim trudem kojąco na mnie działające wyśmienite parujące jeszcze stolce, będące ESENCJĄ wszystkich zagadnień związanych z moim wyżywieniem i pozwalające przetrwać mi następny budzący TRWOGĘ dzień. Po uczcie, nie zważając na krążące nad głową sępy, oddalam się w półprzysiadach pod darzące mnie cieniem i ochroną konary zaprzyjaźnionego baobaba.
2017-04-03 18:24:13