Piątek 01 lipca 2022r. 
REKLAMA

Samowola na kołobrzeskim molo

Data publikacji: 2016-08-27 13:31
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:13
Samowola na kołobrzeskim molo
 
Kontrola przeprowadzona przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego wykazała, że kawiarnia na kołobrzeskim molo działa nielegalnie. Zgodnie ze stanem prawnym molo ma charakter spacerowy i sportowy. Uruchomienie na jego głowicy lokalu gastronomicznego nie wpisuje się w te funkcje.

Dzierżawcą wyremontowanego za unijne pieniądze obiektu jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu. To ta jednostka ogłosiła przetarg, a następnie wynajęła pomieszczenia usytuowane w południowej części głowicy mola na kawiarnię. Sprawie przyjrzał się nadzór budowlany, który po otrzymanym donosie dot. dostępności obiektu dla inwalidów poruszających się na wózkach przeprowadził jego kontrolę. To właśnie w trakcie jej trwania wyszło na jaw, że nie wszystkie formalności zostały dopełnione. Chodzi o oficjalną zmianę sposobu użytkowania obiektu, który w związku z uruchomieniem kawiarni powinien mieć wprowadzoną funkcję handlową. Inspektorzy twierdzą, że poprzez zaniedbanie dopuszczono do samowoli budowlanej.

Dyrektor MOSiR-u Andrzej Bejnarowicz nie zgadza się z tym. W dokumentacji projektowej otwartego w 1971 roku mola była kawiarnia. Nadzór budowlany stoi jednak na stanowisku, że kołobrzescy urzędnicy nie mogą się powoływać na projekt sprzed 47 lat i teraz powinni wszcząć odpowiednią procedurę.

– Ponieważ tego nie zrobiono, należy uznać, że kawiarnia jest samowolą budowlaną – podkreślają inspektorzy, dodając, że nowa funkcja powinna zostać zgłoszona przed przetargiem na najem części głowicy.

Mimo stwierdzonych nieprawidłowości, nie wydano jeszcze żadnych decyzji w tej sprawie. Jak informuje dyrekcja Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „procedura działania jest w toku przygotowywania i w ustalonych z inspektoratem terminach zostaną udzielone stosowne wyjaśnienia w tym przedmiocie”. Czy kawiarnia na kołobrzeskim molo zostanie zamknięta? Jeśli formalności nie zostaną szybko dopełnione, niewykluczone, że tak. ©℗

(pw)

Fot. Artur BAKAJ

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Do Nadzoru Budowlanego
2016-08-28 01:54:29
Proszę nie utrudniać życia gospodarczego Polski w imię jakiejś wydumanej doktryny. Myślcie jak uratować każdą działalność i każde miejsce pracy. Skoro 47 lat temu była zatwierdzona kawiarnia, to nawet w urzędniczym pojmowaniu świata należy przyjąć, że wszystko jest ok!
Neptun,
2016-08-27 22:37:55
A jesli mocne trunki tez tam sprzedaja, to tylko czekac na pierwsza ofiare alibo pobicia alibo utoniecia ??
berg
2016-08-27 13:55:20
Dziwne, że inspektorom kawa nie smakuje.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA