Piątek 20 maja 2022r. 
REKLAMA

Samochody omijają Brzozowo. Zmiana organizacji ruchu na S3

Data publikacji: 2020-11-02 13:49
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-03 16:33
Samochody omijają Brzozowo. Zmiana organizacji ruchu na S3
 

Na budowanym odcinku drogi S3 Brzozowo-Miękowo została zmieniona organizacja ruchu w rejonie miejscowości Brzozowo. Ruch pojazdów został przeniesiony na wschodnią jezdnię nowej drogi S3, stanowiącej na tym fragmencie obwodnicę miejscowości Brzozowo.

Kierowcy jadący obwodnicą Parłówka nie wjadą już na dawną DK3, tylko na lewą (patrząc od strony Świnoujścia) jezdnię nowej S3. Został również uruchomiony dla wszystkich relacji węzeł drogowy Przybiernów, co powinno ułatwić dojazd do tej miejscowości.

- W związku ze zmianami w organizacji ruchu prosimy kierowców o zwracanie szczególnej uwagi na oznakowanie. Zakończenie całości robót na tym odcinku S3 planowane jest na kwiecień przyszłego roku - informuje Mateusz Grzeszczuk z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Szczecinie.

Zmiany dojazdu do Brzozowa

Zmiana organizacji ruchu pozwoli na wykonanie włączenia jezdni zachodniej obwodnicy Parłówka do nowej S3 i realizację robót na dotychczasowym przebiegu DK3. Kierowcy, którzy będą chcieli zjechać do Brzozowa od strony Szczecina zrobią to przez węzeł Brzozowo, na którym będzie również można pojechać od Brzozowa w stronę Świnoujścia.

Obwodnica Brzozowa na S3

Zjazd do Brzozowa od strony Świnoujścia i wyjazd z tej miejscowości na Szczecin będzie się odbywał przez węzły Przybiernów lub Parłówko. Uruchomienie węzła Przybiernów poprawi dojazd do tej miejscowości, który wcześniej odbywał się przez tymczasowej skrzyżowanie między Brzozowem, a Przybiernowem.

Coraz dłuższe odcinki nowej S3

Obecnie na zdecydowanej większości krajowej „trójki” od obwodnicy Parłówka do Miękowa ruch odbywa się już po jednej z jezdni nowej drogi S3. Obowiązuje zakaz wyprzedzania i ograniczenia prędkości, są tymczasowe skrzyżowania i zjazdy na plac budowy. Ruch dwiema jezdniami (po jednym pasie ruchu) odbywa się w rejonie węzła drogowego Przybiernów. Zmiany organizacji ruchu następują ze względu na konieczność wykonania wszystkich robót związanych z budową nowego układu drogowego. Po wykonaniu całości koniecznych do tego robót i uzyskaniu niezbędnych pozwoleń S3 od Brzozowa do Miękowa będzie dwujezdniową drogą ekspresową. Zgodnie z kontraktem roboty mają się zakończyć w kwietniu przyszłego roku.

S3 Brzozowo-Miękowo z dofinansowaniem UE

Została również podpisana umowa o dofinansowanie ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 odcinka drogi S3 Brzozowo-Miękowo. To kolejny projekt z dofinansowaniem ze środków UE w naszym regionie, wcześniej w ramach tej perspektywy dofinansowanie uzyskały: S6 Goleniów-Koszalin wraz z obw. Koszalina i Sianowa, S10 obwodnica Szczecinka, S10 II jezdnia obwodnicy Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa oraz S11 obwodnica Szczecinka.

Oprac. (k)

Fot. GDDKiA 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ch/Eng
2020-11-03 16:25:00
Jechałem do Kamienia Pom, jedzie sie coraz lepiej. Tylko ta Rząsnica, no i Babigoszcz daleko w polu.
Brakującą obwodnica
2020-11-02 18:41:35
Jeżeli woda podziemna wali tam z Bałtyku czy jeziora Jamno to należy zmienić przebieg obwodnicy tych miejscowości i tak obwodnica Sianowa powinna przebiegac na poludnie od tej miejscowości dalej powinna zblizyc sie do starej dk6 w strone Koszalina i przed Koszslinem biec skrajem Gory Chamskiej a potem az do nowego wezla s6 prxy ul Wladyslawa IV
Obwodnica
2020-11-02 18:16:18
Co z odwodnica Koszalina i Sianowa ok 8km jako czesc drogi s6 gdxie prace rozpoczęto 6 lat temu bylo tez kilka terminow zakonczenia a na dzis hula tam wiatr i droga juz jest zarosnieta chaszczami. Dlatego nalezy pilnie zdecydować czy należy kontynuowac dalej prace na tym odcinku cxy bardziej ekonomicznie bedzie wyznaczyć nowy przebieg dokonczenia obwodnicy Koszalina i Sianowa w sladzie drogi s6 Szczecin Gdansk
woj
2020-11-02 17:13:10
Na drugim zdjęciu widać zjazd z S3 na Przybiernów, jadąc nad morze. Więc, gdzie Przybiernów, a gdzie Brzozowo, które jest sporo dalej jadąc w tym kierunku.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA