wtorek, 10 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Sąd uzasadnił, dlaczego nie zgodził się na areszty

Sąd uzasadnił, dlaczego nie zgodził się na areszty

Sąd uzasadnił, dlaczego nie zgodził się na areszty
Data publikacji: 2017-06-23 12:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:43
Wywietleń: 1094 271905

W czwartek wieczorem Sąd Rejonowy Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie wydał decyzję w sprawie zastosowania tymczasowego aresztowania wobec dziesięciu osób zatrzymanych w tzw. aferze polickiej, o które wnioskowała prokuratura. Sąd nie zgodził się na zastosowanie tego środka zapobiegawczego wobec żadnego z podejrzanych. Teraz rzecznik sądu wyjaśnia, dlaczego podjął on taką decyzję.  

- Sąd Rejonowy Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie nie uwzględnił wniosków prokuratora o zastosowanie wobec 10 podejrzanych środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd uznał, iż zebrane w sprawie dowody, ale także postawa procesowa podejrzanych, nie pozwalają na zastosowanie wobec nich najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Postępowanie toczy się już od stosunkowo długiego czasu i prokurator zebrał obszerny materiał dowodowy. Nie ma podstaw do uznania, aby podejrzani mogli w jakikolwiek bezprawny sposób wpływać na toczące się postępowanie przygotowawcze. Postanowienia Sądu Rejonowego nie są prawomocne i przysługuje prokuratorowi na nie zażalenie do Sądu Okręgowego - poinformował sędzia Michał Tomala, rzecznik SO w Szczecinie.

Fot. Robert Wojciechowski (archiwum)

Przeczytaj więcej o sprawie

Komentarze

Milionerzy
Trzeba zrobić lustrację majątkową . Przecież w Szczecinie wielu ludzi z PO i SLD nie będzie w stanie wytłumaczyć się ze swoich majątków.
2017-06-25 08:01:45
Coraz więcej faktów
Fakt donosi, że za zarządem Polic wstawił się Dzięga (ten od "kupna" Szpitala Miejskiego za 19 tys. zł). Dziennikarze podają także, że Dzięga zabiegał, żeby nie zmieniać zarządu Polic po zmianie władzy. Czyli pozbawiona złóż dziura w senegalskiej ziemi i 30 mln. zł miały Pozostać ukryte przed opinią publiczną i właścicielem zakładów, czyli nami wszystkimi. Bóg zapłać!
2017-06-24 16:35:08
Marysia
ustanowic na stale festiwal " ulaskawionych Brutusow" a na Jury wyznaczyc staly sklad : prokurator, sedzia SSR (rejonowego), sedzia SSO (okregowego), sedzia SSA (apelacyjnego), ( niekoniecznie Najwyzszego) ale bedzie ZADYMA - tylko bez - pieczenstwo wyposarzenia sali, szczegolnie brzeczacych naszyjnikow i plisowanych kryzek pod brodami- oraz MIKROFONU - oddac dla wszystkich firm ochroniarskich!!!!!! HA_HA_HA.
2017-06-23 19:56:16
wert
Kolejna kompromitacja pisowskiej prokuratury
2017-06-23 17:49:39
adwokat
Ludzie!To są dopiero zarzuty, za co od razu zamykać jak za stalinizmu
2017-06-23 16:13:48
Brawo
Gratuluję sądowi odwagi. Prokuratura chętnie wsadza do aresztu bo łatwo jej wtedy wymusić dowody. Jak by mieli silne argumenty to sąd NA pewno by je uwzględnił. Są jeszcze sądy w Rzeczpospolitej
2017-06-23 16:01:18
wyborca
Polityczna Milicja Kamińskiego doznała ( jak On sam w innym procesie ) sromotnej klęski.Mam nadzieję,że tym razem nie doszło do fałszerstw i przekraczania uprawnień w gromadzeniu dowodów do powyższej sprawy.To kolejna porażka milicji politycznej.Tak się zastanawiam ile w tym wszystkim jest zbieżnych celów i metod działania z komunistyczną służbą SB walczącą z opozycją-a ile uczciwej praworządnej postawy w dochodzeniu do prawdy w prowadzonych sprawach przez milicję Kamińskiego
2017-06-23 15:54:21
Andrzej
Do końća życia będe już głosował na PiS, bo nie wiedzę innej alternatywy dla tego zlodziejskeigo panstwa, chociaż kiedyśbyłem SLDowscem.
2017-06-23 14:54:37
Ale jaja!
30 baniek to za dużo żeby siedzieć? Co innego batonik za 3 zł. Tu sądy są surowe. Życzę PiS-owi dużo determinacji w posprzątaniu tej stajni Augiasza.
2017-06-23 14:05:56
@
Jakie są sądy to każdy słyszy w mediach, tak samo każdy wie, jaka została wyrządzona szkoda dla skarbu państwa.
2017-06-23 13:20:47
bobo
Policja łapie a 'sedzia 'wypuszcza III RP w pelnej krasie
2017-06-23 13:03:19
Szczecinianin
A szkoda!Widocznie to za mało aby siedzieć do rozprawy.Co innego gdyby był to balonik za złotówkę! Wstyd!
2017-06-23 12:55:22