Sobota 23 października 2021r. 
REKLAMA

Są chętni na dokończenie po Energopolu wiaduktu na węźle Kijewo

Data publikacji: 2020-01-30 22:23
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-11 01:31
Są chętni na dokończenie po Energopolu wiaduktu na węźle Kijewo
 

Czterech wykonawców jest zainteresowanych dokończeniem wiaduktu na węźle drogowym Szczecin Kijewo. Ich oferty są teraz sprawdzane.

W szczecińskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad otwarto oferty złożone w postępowaniu na wykonawców zainteresowanych dokończeniem po Energopolu wiaduktu WD-1L na węźle drogowym Szczecin Kijewo, łączącym A6 i DK10. Złożyli je: PORR SA, Strabag, Intop Skarbimierzyce oraz konsorcjum - Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych KBI Jerzy Lorenz i  Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych K.B.I. 

- Najniższą cenę, ok. 6,75 mln złotych, zaoferowała firma PORR - mówi Mateusz Grzeszczuk, rzecznik prasowy Oddziału GDDKiA w Szczecinie. - Wszyscy wykonawcy przewidzieli w ofertach maksymalne skrócenie czasu wykonania robót do 112 dni i wydłużenie okresu gwarancji do 10 lat. Będą teraz one sprawdzane, po czym zostanie wybrana najkorzystniejsza. Postępowanie będzie jeszcze podlegało kontroli uprzedniej Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

W ramach rozbudowy węzła Szczecin Kijewo mają na nim powstać dwa zupełnie nowe wiadukty, które zastąpią stare obiekty. Poprzedni wykonawca - Energopol Szczecin - wyburzył dotychczasowy wiadukt na jezdni w stronę Szczecina (północny) i rozpoczął budowę nowego, wykonując częściowo przyczółki i podporę środkową. Firma jednak przerwała prace po zrobieniu niespełna 20 proc. robót, przez co GDDKiA musiała od tej umowy odstąpić w październiku 2019 r. Teraz nowy wykonawca będzie musiał dokończyć konstrukcję wiaduktu wraz z płytą przejściową i większością dalszych robót. Pozostały zakres przebudowy węzła będzie objęty odrębnymi przetargami.

(ip)

Fot. GDDKiA/Szczecin 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

SromotnikBezwstydny
2020-02-01 12:20:28
Brawoooo!!! Wreszcie szczeciński odłam GDDKiA "zagdakał" w sprawie owego nieszczęsnego węzła rozgrzebanego przez ich ulubionego "budowniczego" ENERGOPOLas.a.!!!! Wybierzcie wreszcie wykonawcę z prawdziwego zdarzenia a nie po kolesiowsku!!! A "Obwodnicę Wałcza" też ktoś dokończy? A drogę Warzymice-Przecław też będziecie budować? A ścieżkę rowerową po wałach przeciwpowodziowych z Dąbia też "ktoś" dokończy"??? Strasznie ślamazarnie bierzecie się za roboty spaprane przez wasz ukochany ENERGOPOL!!!!
DK13
2020-01-31 10:23:09
Ktoś coś wie co w temacie DK13? Temat lekko na uboczu, a to przecież pierwszy odcinek Zachodniego Obejścia Szczecina i jednocześnie drugi wlot do samego centrum Szczecina bezpośrednią drogą dwupasmową z A6.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ