czwartek, 13 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Są chętni na dokończenie po Energopolu wiaduktu na węźle Kijewo

Są chętni na dokończenie po Energopolu wiaduktu na węźle Kijewo

Są chętni na dokończenie po Energopolu wiaduktu na węźle Kijewo
Data publikacji: 2020-01-30 22:23
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-11 01:31
Wywietleń: 1713 440515

Czterech wykonawców jest zainteresowanych dokończeniem wiaduktu na węźle drogowym Szczecin Kijewo. Ich oferty są teraz sprawdzane.

W szczecińskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad otwarto oferty złożone w postępowaniu na wykonawców zainteresowanych dokończeniem po Energopolu wiaduktu WD-1L na węźle drogowym Szczecin Kijewo, łączącym A6 i DK10. Złożyli je: PORR SA, Strabag, Intop Skarbimierzyce oraz konsorcjum - Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych KBI Jerzy Lorenz i  Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych K.B.I. 

- Najniższą cenę, ok. 6,75 mln złotych, zaoferowała firma PORR - mówi Mateusz Grzeszczuk, rzecznik prasowy Oddziału GDDKiA w Szczecinie. - Wszyscy wykonawcy przewidzieli w ofertach maksymalne skrócenie czasu wykonania robót do 112 dni i wydłużenie okresu gwarancji do 10 lat. Będą teraz one sprawdzane, po czym zostanie wybrana najkorzystniejsza. Postępowanie będzie jeszcze podlegało kontroli uprzedniej Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

W ramach rozbudowy węzła Szczecin Kijewo mają na nim powstać dwa zupełnie nowe wiadukty, które zastąpią stare obiekty. Poprzedni wykonawca - Energopol Szczecin - wyburzył dotychczasowy wiadukt na jezdni w stronę Szczecina (północny) i rozpoczął budowę nowego, wykonując częściowo przyczółki i podporę środkową. Firma jednak przerwała prace po zrobieniu niespełna 20 proc. robót, przez co GDDKiA musiała od tej umowy odstąpić w październiku 2019 r. Teraz nowy wykonawca będzie musiał dokończyć konstrukcję wiaduktu wraz z płytą przejściową i większością dalszych robót. Pozostały zakres przebudowy węzła będzie objęty odrębnymi przetargami.

(ip)

Fot. GDDKiA/Szczecin 

Są chętni na dokończenie po Energopolu wiaduktu na węźle Kijewo Są chętni na dokończenie po Energopolu wiaduktu na węźle Kijewo

Komentarze

SromotnikBezwstydny
Brawoooo!!! Wreszcie szczeciński odłam GDDKiA "zagdakał" w sprawie owego nieszczęsnego węzła rozgrzebanego przez ich ulubionego "budowniczego" ENERGOPOLas.a.!!!! Wybierzcie wreszcie wykonawcę z prawdziwego zdarzenia a nie po kolesiowsku!!! A "Obwodnicę Wałcza" też ktoś dokończy? A drogę Warzymice-Przecław też będziecie budować? A ścieżkę rowerową po wałach przeciwpowodziowych z Dąbia też "ktoś" dokończy"??? Strasznie ślamazarnie bierzecie się za roboty spaprane przez wasz ukochany ENERGOPOL!!!!
2020-02-01 12:20:28
DK13
Ktoś coś wie co w temacie DK13? Temat lekko na uboczu, a to przecież pierwszy odcinek Zachodniego Obejścia Szczecina i jednocześnie drugi wlot do samego centrum Szczecina bezpośrednią drogą dwupasmową z A6.
2020-01-31 10:23:09

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie