środa, 30 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Są aktywni, dostaną pieniądze

Są aktywni, dostaną pieniądze

Są aktywni, dostaną pieniądze
Data publikacji: 2016-02-14 13:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:54
Wywietleń: 1306 117854

Ponad 790 tys. złotych otrzyma 6 zachodniopomorskich organizacji pozarządowych 
z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło wyniki konkursu w dwóch priorytetach: silne organizacje pozarządowe oraz aktywni obywatele.

Jednorazowe wsparcie otrzymały trzy podmioty. Instytut Rozwoju Nauk o Zdrowiu i Usług Medycznych – „Pro Longa Vita” ze Szczecina dostał 76 tys. zł na „Progressus - projekt obywatelskiego wsparcia tworzenia/zmian lokalnych polityk senioralnych wobec osób 60+ realizowanych na obszarze metropolii szczecińskiej”. Pracownia Pozarządowa z Koszalina otrzymała 100 tys. zł na projekt „Gmina Biały Bór na szlaku dialogu lokalnego”. Do Fundacji „Milon” ze Stargardu powędruje 98,1 tys. zł. Na „To dla nas ważne, co robi samorząd”.

W ramach funduszu przyznano również dofinansowania dwuletnie – na lata 2016-2017. Fundacja Nauka dla Środowiska z Koszalina w ciągu 2 lat otrzyma 192 tys. zł na projekt „Aflatoun”. Instytut Rozwoju Zrównoważonego z Koszalina uzyskał 125 tys. zł na projekt „ASSET (aktywizacja społeczna seniorów = edukacja + technologia)”. Fundacji Czas Dialogu ze Szczecina przyznano w sumie ponad 200 tys. zł na projekt „Świetliki - nowa energia świetlic na obszarach wiejskich”.

W konkursie mogły wziąć udział organizacje pozarządowe, związki wyznaniowe, stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego, spółdzielnie socjalne, spółki akcyjne i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz kluby sportowe, które nie działają w celu osiągnięcia zysku i które przeznaczają całość dochodu na realizację celów statutowych. Nie muszą one posiadać statusu organizacji pożytku publicznego.

Fundusz Inicjatyw Obywatelskich powołano w 2005 r.

(as)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie