poniedziałek, 10 grudnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > S3 ważniejsza od przędziorka

S3 ważniejsza od przędziorka

S3 ważniejsza od przędziorka
Data publikacji: 2016-05-17 11:50
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:05
Wywietleń: 1497 134013

Prezydent Świnoujścia został członkiem rady opiniodawczo-doradczej w zakresie ochrony przyrody działającej przy dyrektorze Wolińskiego Parku Narodowego. Co prawda gospodarz kurortu nie wie, gdzie w parku występuje przędziorek, ale na spotkaniach rozmawia o innych sprawach. Między innymi o wycince drzew pod budowę S3.

Na niedawnej konferencji prasowej pytanie dotyczące przędziorka zadał prezydentowi Januszowi Żmurkiewiczowi dziennikarz Telewizji Świnoujście. Prezydent nie pokusił się o zgadywanie, gdzie wspomniany szkodnik występuje, a poprosił o następne pytanie.

Jego bytność w radzie na razie wiązała się z innymi kwestiami niż przędziorek. Chodzi przede wszystkim o dokończenie budowy drogi S3; inwestycję, o którą od dawna zabiegają samorządowcy z naszego województwa.

– W przypadku budowy S3 ingerencja w park byłaby ogromna. Trasa będzie co najmniej dwa razy szersza, więc dojdzie do wycinki drzewostanów. Otrzymałem potwierdzenie od p.o. dyrektora, że działania zmierzające do budowy S3 będą wspierane. Im lepsza droga, tym mniejsze zanieczyszczenie środowiska – powiedział J. Żmurkiewicz.

To minister środowiska prof. Jan Szyszko powołał J. Żmurkiewicza na członka Rady Naukowej WPN. Nie jest on jedynym samorządowcem wchodzącym w skład tej rady.

BaT

Fot. Archiwum: Mirosław Kwiatkowski

Więcej we wtorkowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z dnia 17 maja 2016 roku

Komentarze

jacek
To życie i bezpieczeństwo kierowców na S3 jest mniej ważne od "przędziorka"? Każdy rozsądny człowiek, a tym bardziej kierowca wie, że droga dwujezdniowa jest zdecydowanie bardziej bezpieczna od jednojezdniowej? Jaki sens ma ten GŁUPI tytuł artykułu?
2016-05-17 20:55:54
SromotnikBezwstydny:S3!S3!S3!
"Wczesną wiosną warto zastosować zapobiegawczo kontaktowy preparat o nazwie P. zawierający olej parafinowy. Substancja czynna dokładnie pokrywa jaja i larwy przędziorków we wczesnym ich stadium rozwoju." Lesnicy niech robią to co do nich należy a Prezydent Świnoujścia ma zadbać o drogi, mosty i pracę dla mieszkańców miasta i wyspy!
2016-05-17 14:18:54
wiem
Wiem jak uratować przędziorka. Koleś ma do sprzedaży latające dywany (nie tłuczone)-hurt, problem tylko z lądowiskiem w Świnoujściu. Czy całkiem Zieloni pozwolą wybudować?
2016-05-17 13:49:35
Roztocze
Czy tylko ta nazwa zaciekawiła redaktora, z racji jej zabawnego brzmienia, czy nie sprawdzono, że ten gatunek roztocza występuje np. fasoli, papryce, truskawce....
2016-05-17 13:35:56
SZMAL SZMAL SZMAL SZMAL
SZMAL.
2016-05-17 12:16:40
Myślibor
Czy ja dobrze widzę? Prezydent Żmurkiewicz w Radzie Naukowej Parku Narodowego? Czy pan Żmurkiewicz legitymuje się choćby wykształceniem przyrodniczym na poziomie magisterskim, że o stopniu naukowym w tym obszarze wiedzy nie wspomnę?
2016-05-17 12:16:30
Won z drogami!
HEJ HEJ PRZĘDZIOREK! HEJ HEJ PRZĘDZIOREK! HEJ HEJ PRZĘDZIOREK!
2016-05-17 12:04:18
.
To w końcu gdzie występuje przędziorek?
2016-05-17 11:59:17