środa, 23 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Rzepa: „Nie potrzebujemy kolejnych emocji wyborczych”

Rzepa: „Nie potrzebujemy kolejnych emocji wyborczych”

Rzepa: „Nie potrzebujemy kolejnych emocji wyborczych”
Data publikacji: 2020-05-12 19:20
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-19 20:25
Wywietleń: 1113 455020

Poseł Jarosław Rzepa, szef zachodniopomorskiego Polskiego Stronnictwa Ludowego, uważa, że politycy powinni unikać kolejnych sporów związanych z wyborami i skupić się na gospodarce. Przypomina też o pomysłach ludowców na ratowanie firm. 

- Im więcej dobrej pracy nad projektem ustawy o wyborach, tym lepiej. Nie warto się spieszyć. Warto wszystko doprecyzować - mówił podczas konferencji prasowej w Szczecinie w czasie, gdy w Sejmie wciąż trwały rozmowy na ten temat. - Wtedy zaoszczędzimy dużo czasu w Senacie. Nie powinniśmy tej pracy kończyć we wtorek. Wysłuchajmy uważnie ekspertów.

Jarosław Rzepa o wyborach prezydenckich 

Rzepa alarmował, że Polska jest na szarym końcu, jeśli chodzi o wydawanie unijnych pieniędzy na politykę rolną. Ocenił, że to niepokojący trend. I może skończyć się tym, że część pieniędzy trzeba będzie oddać.

Pytany o to, jaką datę wyborów prezydenckich ludowcy uważają za optymalną, odpowiedział tak:

 - Optymalna data to data bezpieczna dla Polaków. Od początku mówiliśmy jasno: powinniśmy wprowadzić stan klęski żywiołowej i w ten sposób odsunąć termin wyborów. Powinna być zgoda wszystkich sił politycznych co do tego, jak głosować. Nie potrzebujemy kolejnych emocji wyborczych, powinniśmy zająć się emocjami gospodarczymi, bo coraz więcej osób jest bez pracy, coraz więcej firm ma problemy, jest coraz więcej frustracji w naszych domach.

Dobrowolny ZUS i fundusz płynnościowy

Poseł odniósł się także do działań rządu, które mają przeciwdziałać ekonomicznym skutkom pandemii koronawirusa. Ocenił, że zjednoczona prawica powinna skorzystać z pomysłów PSL takich jak m.in. dobrowolny ZUS czy ustanowienie funduszu płynnościowego dla firm. Oskarżył PiS o to, że chce wydać jak najmniej pieniędzy na ratowanie gospodarki. Za to podoba mu się pomysł tysiączłotowego bonu na wakacje.

- To jest pomysł, który chcą wprowadzić Włosi, tylko że w euro. Większość Polaków chce spędzić wakacje w kraju. Jeżeli jest element, żeby ich do tego przekonać, to mówię: jak najbardziej tak.©℗

(as)

Fot. Ryszard Pakieser

Na zdjęciu: - Nie zmieniamy naszego kandydata na prezydenta. Będzie nim Władysław Kosiniak - Kamysz - zapewnił Jarosław Rzepa.

 

Komentarze

Gabi
Jarek teraz rapuj do mikrofonu na konferencjach. Kamyk rapuje challenge i jest raperem
2020-05-15 06:40:27
do @Vera
Co fałszować? Na przykład rzekomo wysokie poparcie dla Dudy, które w rzeczywistości wynosi jakiś 20-30%
2020-05-14 10:07:39
wyborca
Zgadzam się z panem Jarkiem Rzepą że nie potrzebujemy kolejnych emocji wyborczych.Ale informuję towarzysza z PSL że społeczeństwo też nie potrzebowało poprzednich emocji wyborczych.Wystarczyło nie tańczyć w chocholim głupim tańcu marszałka Grodzkiego który postanowił zastopować zabójcze koperty.Nie jesteście wiarygodni państwo z PSL.Widziałem Jarka Rzepę z Kosiniakiem Kamyszem zwanym też tygrysem w Sejmie.Narada dotyczyła spadków sondażowych Kosiniaka Kamysza za te całe hucpy z wyborami.To teraz zmieniliście narrację ale wiarygodnosci nie macie.Tygrys przegra i pogrąży PSL w następnych wyborach.Za rozpętanie emocji wokół wyborów gdy trzeba było szyć maseczki a wy żeście szukali koronawirusa w listach i u listonoszy
2020-05-14 07:51:38
Dobrze mówi
Tylko PSL dba o interesy polskich rolników.
2020-05-14 07:34:36
@Vera
Co tu fałszować ,2 % poparcia w sondażach,moze sfalsowac na 1,5 ?
2020-05-14 05:14:05
Figo
Gostek wystawił facjatę na oklepanie, to go klepią . Ja siku bym zrobił, czy można ?
2020-05-13 19:09:57
Tak zawsze jest
infantylność tego gostka nie zna granic - wstyd , kompromitacja
2020-05-13 15:39:13
po co ta partia istnieje?
We wtorek przed Kancelaria Prezesa Rady Ministrów odbył się protest autentycznych rolników (takich, którzy mają gospodarstwa, ziemię i ją uprawiają)zrzeszonych w Agro Unii domagających się dymisji ministra rolnictwa za to, że m.in. „poprowadził wiele gospodarstw rodzinnych na skraj bankructwa, pogłębił stereotypowe podziały między wsią a miastem, zezwolił zagranicznym korporacjom na bezwzględną dominację na rynku produkcji i handlu żywnością” oraz za "zezwolenie na nadmierny import płodów rolnych zza granicy, tolerowanie nieuczciwych pośredników, fikcyjne kontrole żywności przez podległe służby, brak wypłat lub istotne opóźnienia w wypłacie należnych rolnikom odszkodowań i rekompensat, faworyzowanie na rodzimym rynku obcych kapitałowo i agresywnych wobec polskich rolników podmiotów gospodarczych, pobłażanie dla mafijno - biznesowych układów światka rolniczego”. Może do tych konkretnych zarzutów i sytuacji w rolnictwie odniósłby się pan przedstawiciel "partii ludowej", a nie tylko przepychanki przy korycie?!
2020-05-13 15:27:10
Vera
Powiedzmy sobie szczerze. Tylko Senat uratował Polskę przed sfałszowaniem wyborów 10 maja przez PiS. Może teraz będzie uczciwie.
2020-05-13 14:13:58
Wacek Rondelek
PSL=ZSL=Klub Pieczeniarzy.
2020-05-13 10:50:20
zed
Kiedy Sasin odda Polakom ukradzione 15 milionów na wybory 10 maja?
2020-05-13 08:12:03
JJ
.... te rzymskie rysy osoby zaufania publicznego. Pamietam jak pan Rzepa zaparkowal ciezarowke ze swoja geba prawie przy wejsciu do lokalu wyborczego. Zadzialalo ... niestety .
2020-05-13 07:29:47
Nie lubię komuchów i pólkomuchów.
.
2020-05-13 01:31:15
strajk antybiurokratyczny
Więcej miejsc pracy będzie jak zlikwidujemy Senat,zmniejszymy o połowę liczbę posłów oraz zmniejszymy obsadę urzędników w urzędach marszałkowskich i magistratach.Cyfryzacja,uproszczenie procedur,proste przepisy.Całe te rozbuchane struktury trzeba zmniejszyć.Należy też mocno ograniczyć dotacje na partie polityczne z budżetu.Można zajmować się polityką społecznie i w końcu mieć jakich fach w ręku i pracować.Witos pracował na gospodarce i zajmował się polityką.Politycy PSL nie powinni aż tak dbać o manicure
2020-05-13 00:08:52
Biznesmen
Biorą się za ratowanie firmy.Absolutnie niech nic nie pomagają.Już pomagali przy zakupie gazu od Rosji.Kupiliśmy najdrożej na świecie.
2020-05-12 23:58:40
Pankracy
Jak głosowaliście i pracowaliście w Senacie?Z wielkimi emocjami politycznymi.Nogami przebieraliście do zmiany marszałka Sejmu i wprowadzenia stanu nadzwyczajnego.Teraz Tygrysek Kamyk Kamysz wysłał lokalnych władców swojej koniczynki do wystąpień bo się okazało że cała sprawa się rypła.Straciliście w sondażach i dlatego nagle wyciągacie gałązkę oliwna która i tak jest zatruta.Hołownia wyprzedził Tygryska Kamyka a może i wyprzedzi Bosak? Pali się pod koniczynką to się teraz ogłasza pokojowe wystąpienia bo sztab doradził.Polacy nie głupcy wiedzą że to lipa szyta byle jak.
2020-05-12 23:57:03
Kancelaria Prawna
PSL i PO to ta sama liga, takie same kolory, fryzury (choć fryzjerzy nie pracują) i ogólnie to samo bagno
2020-05-12 23:30:15
Jarek - !!!!
daj mi tak słodkiej buzi !!!
2020-05-12 23:24:23
:)
Widać, że komentujący mają zdrowe poglądy ;)
2020-05-12 22:50:30
Maciek
Jadąc dzisiaj zauważyłem plakat wygramy tą bitwę - wojnę i się wystraszyłem czy to jest mój dom - ojczyzna.To był Kosiniak'Kamysz.I ja na Was głosowałem tyle lat.
2020-05-12 22:03:25
krotko
PIECZENIARZE Z PSL Z PLASTYKOWYM TYGRYSKIEM -OBRONCY CHLOPOW
2020-05-12 21:28:32
Z buzi - swojak.
.
2020-05-12 20:50:33
Wojtek
Człowieku zamiast za politykę złap się za pług bo to ci chyba lepiej wychodzi.
2020-05-12 20:11:46
Zieew
Lans
2020-05-12 19:40:01
toi
ten piekny infantylny usmiech.. a gdzie kumpela - czarna mamba z widuchowej????????
2020-05-12 19:27:41