piątek, 13 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Rządowe dofinansowanie na drogi w Świnoujściu i powiecie kamieńskim

Rządowe dofinansowanie na drogi w Świnoujściu i powiecie kamieńskim

Rządowe dofinansowanie na drogi w Świnoujściu i powiecie kamieńskim
Data publikacji: 2019-09-16 18:52
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-17 10:08
Wywietleń: 851 415382

Tomasz Hinc, wojewoda zachodniopomorski, oraz Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia, podpisali umowy na dofinansowanie dwóch inwestycji w kurorcie: obwodnicy wschodniej miasta oraz odcinka ulicy Wojska Polskiego. Wsparcie z Funduszu Dróg Samorządowych otrzyma także powiat kamieński.

 Janusz Żmurkiewicz poinformował o pomyśle budowy w mieście nowej komendy policji. Podczas podpisania umowy w sali przebywał Krzysztof Kozłowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. To właśnie z nim gospodarz kurortu prowadził ustalenia.

– Świnoujście ma problem ze starym budynkiem komendy. Jego modernizacja nie ma już sensu. Rozmawiam z ministrem i komendantem głównym, wspierając działania ministerstwa. Nie podjęto jeszcze decyzji, ale rozmowy trwają – poinformował J. Żmurkiewicz.

K. Kozłowski powiedział, że spotkanie miało charakter roboczy. Dodał, że dla rządu premiera Morawieckiego bezpieczeństwo Polaków jest priorytetem i stąd takie inwestycje, jak kilka lat temu modernizacja starego budynku na Warszowie na potrzeby policyjnego posterunku, a teraz plan budowy nowej komendy.

Bezpieczniej ma być także dzięki inwestycjom drogowym. Świnoujście otrzymało niemal 10 mln na obwodnicę wschodnią i ponad 1,5 mln na ulicę Wojska Polskiego. Jeśli tylko sprawnie uda się wyłonić wykonawcę, to sama budowa obwodnicy powinna zamknąć się w dwóch latach. Obwodnica będzie biegła ulicami: Daszyńskiego, Steyera i dalej do Karsiborskiej w kierunku przeprawy promowej, a wkrótce do tunelu. Odciąży ulicę Grunwaldzką. Z kolei to mniejsze dofinansowanie dotyczy modernizacji odcinka ulicy Wojska Polskiego od ul. Leśmiana do ul. Matejki. – To odcinek niewielki, ale dla nas bardzo ważny – zapewniała Barbara Michalska, zastępca prezydenta Świnoujścia.

Jak podkreślał K. Kozłowski, z Funduszu Dróg Samorządowych województwo zachodniopomorskie zyskuje w tym roku 214 milionów złotych, a na 2020 r. również przewidziane są kolejne środki. Zdaniem podsekretarza stanu, zabiegi wojewody są na tyle skuteczne, że region otrzymuje rządowe wsparcie.

J. Żmurkiewicz zaapelował do mieszkańców Świnoujścia i stowarzyszeń, żeby przesyłali do magistratu swoje propozycje tzw. rekompensat za budowę portu kontenerowego, który jest planowany przez decydentów na prawobrzeżnej plaży. Wedle słów prezydenta, inwestor, czyli Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, jest gotowy do rozmów w tej kwestii.

Natomiast w Starostwie Powiatowym w Kamieniu Pomorskim wojewoda podpisał umowy na dofinansowanie przebudowy dróg powiatowych nr 1024Z Gostyń-Pobierowo - I etap oraz nr 1039Z w granicach powiatu kamieńskiego – II etap, na łączną kwotę 2 mln 237 tys. zł.

Dofinansowanie otrzymały też drogi w gminach: Dziwnów (565 tys. zł na przebudowę drogi nr 810022Z - ul. Plażowa w Międzywodziu), Świerzno (1 mln 144 tys. zł na przebudowę drogi w kierunku boiska sportowego w Świerznie), Międzyzdroje (665,8 tys. zł na przebudowę ul. Bocznej w Lubinie), Golczewo (620,6 tys. zł na inwestycje na ul. Miodowej w Golczewie łączącej ul. Szkolną z drogą wojewódzką nr 106).

Rządowe dofinansowanie przedsięwzięć w powiecie kamieńskim wynosi 5,2 mln zł.

Tekst i fot.: BaT, (g)

Rządowe dofinansowanie na drogi w Świnoujściu i powiecie kamieńskim Rządowe dofinansowanie na drogi w Świnoujściu i powiecie kamieńskim Rządowe dofinansowanie na drogi w Świnoujściu i powiecie kamieńskim

Komentarze

do... Daj 10 - e
Dostajesz juz przeciez 500 + i jeszcze Ci malo "zebraku" ?/!!
2019-09-17 13:37:03
Dajdyche
Polandebiland Polandburdeland i Polsracz Pisiorski
2019-09-17 05:35:42
Ojj... PO-stkomuszki
I znow Was jako juz POKO-nywanych PO-nosi...?? A wiec Brawo PiS + Solidarna Polska i tylko tak dalej na + + + trzymac !!!
2019-09-17 00:10:43
Ku rozwadze zaślepionych wyznawców PIS bez hejtu ...
To już było: -3 mln mieszkań -premie ministralne Beci – „bo im się należały” - maybach oj-dyra podarowany przez bezrobotnego - 30 mln „na bank” Chrzanowskiego z KNF -wspaniałe zarobki dwórek Glapy -utajnienie list poparcia pisich „Psów I Suk” do KRS bo niejeden ma na imię burek , azorek itp. - rola srebrnego dewelopera od „kaczy tower” z łapówką dla czarno sukienkowego w tle -działki rolne slajda darowane bezrobotnej żonie dziwnie pozyskane od biskupa - comiesięczne dowody wpłaty na konta don Antonia i jego towarzyszy zamiast dowodów na zamach smoleński - air taksówki drugiego w państwie {kuchcińki-travel} , obłudne i pełne hipokryzji okrzyki pis-jajcarzy -1,4 bln zł na inwestycje –a Pelagi nuci ,że w kabzie pozostał bilon bo hossa inwestycyjna trwa.W Bawarii podkarpackiej robią już e-busy lecz wojsko wozić będą szwabskie Man-y, 1mln elektromobili robi tłok na drogach spartaczonych przez Donka w czasach „ruiny”a w dolinie krzemowej na Śląsku reanimować będziemy przedpotopowe ruskie czołgi. W stoczni Szczecin stępka wielkiego promu bałtyckiego dalej rdzewieje a wymyślono i pokazano suwerenowi kadłub lodołamacza rzecznego pospawanego taśmami papierowymi – cud techniki XXI wieku . Nowa propozycja urodzona po smakowitej kolacyjce u odkrycia towarzyskiego Julii Wolfgangowej w apartamencie za który płacimy 60 tyś. rocznie to po 22 mostach Slajda jest 100 obwodnic i remont 150dworców PKP Wszystko by przykryć: - hejt płynący z ministerstwa i otoczenia „zera„ - afer pedofili w KK słowami :„precz od naszych dzieci” i „tęczowa zaraza” a pomijanie pijaństwa, przemocy , skoków w bok i rozpusty w sakramentalnych małżeństwach o czym zapomina bezdzietny dziadzio i wielu „wujków-tat” \z grona KK\ co jest przyczyną , że dzieci do adopcji jest coraz więcej i wprowadzić jako wzór : model rodziny wg PIS-dków: samica jest w domu do mycia garów, a samiec może ją walić w ryj , gdy jest nieposłuszna. Przykładem ma być rodzina bezdzietnego zawistnego dziadzia z kotem, związki bratanicy - latawicy która nie wie kto jest ojcem jej dzieci oraz wuj Wilhelm co to AK-ów wysyłał na spacer za Kołymę lub z kulką w potylicy do dołów na łączce. Dlatego nie bywa na uroczystościach uczczenia Pileckiego, Fildorfa „Nila”, Inki, obrońców wybrzeża i innych polskich patriotów a Adrian i Slajd tracą pamięć by wskazać prawdziwych oprawców AK-ów . „Kacyk o słusznym wzroście” i jego jajcarze wiedzą, że po wyborach on i wielu będzie dziękować za możliwość przydziału na pasiak , pryczę i wikt szpitala publicznego w ośrodkach wypoczynkowych w Rawiczu lub Wronkach oraz nacjonalizacja tego co schowali w stodole, wpłacili na konta na C. lub w L..– stąd bierze się ich wzmożone i podszyte nienawiścią do obywateli działanie.
2019-09-16 20:54:02
Dlatego były PISior..
2015 – wystarczy nie kraść 2016 – my nie kradniemy nam się po prostu należy 2017 – inni też kradli 2018 – inni kradli więcej 2019 – kradniemy ale zgodnie z prawem 2020 – (jak wygrają) kradniemy i co nam zrobicie?
2019-09-16 20:37:46
były wyborca PO
"piniędzy nie ma i nie będzie"
2019-09-16 19:36:05
kiedyś działacz PIS- znam te numery :))
Kolejna propaganda PIS !! Warunek finansowania ,że Gmina ,Powiat sfinansuje większość wkładem własnych pieniędzy..., a , jak nie macie to trudno...tak wybrzmi komunikat z PIS ... my RZĄD -WOJEWODA chcieliśmy dać ..Jeszcze się nabieracie na to ?? No to żal was i Polski drodzy wyborcy i płatni Trolle PIS.
2019-09-16 19:28:27

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie