Środa 27 października 2021r. 
REKLAMA

Rządowe dofinansowanie na drogi w Świnoujściu i powiecie kamieńskim

Data publikacji: 2019-09-16 18:52
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-17 10:08
Rządowe dofinansowanie na drogi w Świnoujściu i powiecie kamieńskim
 

Tomasz Hinc, wojewoda zachodniopomorski, oraz Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia, podpisali umowy na dofinansowanie dwóch inwestycji w kurorcie: obwodnicy wschodniej miasta oraz odcinka ulicy Wojska Polskiego. Wsparcie z Funduszu Dróg Samorządowych otrzyma także powiat kamieński.

 Janusz Żmurkiewicz poinformował o pomyśle budowy w mieście nowej komendy policji. Podczas podpisania umowy w sali przebywał Krzysztof Kozłowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. To właśnie z nim gospodarz kurortu prowadził ustalenia.

– Świnoujście ma problem ze starym budynkiem komendy. Jego modernizacja nie ma już sensu. Rozmawiam z ministrem i komendantem głównym, wspierając działania ministerstwa. Nie podjęto jeszcze decyzji, ale rozmowy trwają – poinformował J. Żmurkiewicz.

K. Kozłowski powiedział, że spotkanie miało charakter roboczy. Dodał, że dla rządu premiera Morawieckiego bezpieczeństwo Polaków jest priorytetem i stąd takie inwestycje, jak kilka lat temu modernizacja starego budynku na Warszowie na potrzeby policyjnego posterunku, a teraz plan budowy nowej komendy.

Bezpieczniej ma być także dzięki inwestycjom drogowym. Świnoujście otrzymało niemal 10 mln na obwodnicę wschodnią i ponad 1,5 mln na ulicę Wojska Polskiego. Jeśli tylko sprawnie uda się wyłonić wykonawcę, to sama budowa obwodnicy powinna zamknąć się w dwóch latach. Obwodnica będzie biegła ulicami: Daszyńskiego, Steyera i dalej do Karsiborskiej w kierunku przeprawy promowej, a wkrótce do tunelu. Odciąży ulicę Grunwaldzką. Z kolei to mniejsze dofinansowanie dotyczy modernizacji odcinka ulicy Wojska Polskiego od ul. Leśmiana do ul. Matejki. – To odcinek niewielki, ale dla nas bardzo ważny – zapewniała Barbara Michalska, zastępca prezydenta Świnoujścia.

Jak podkreślał K. Kozłowski, z Funduszu Dróg Samorządowych województwo zachodniopomorskie zyskuje w tym roku 214 milionów złotych, a na 2020 r. również przewidziane są kolejne środki. Zdaniem podsekretarza stanu, zabiegi wojewody są na tyle skuteczne, że region otrzymuje rządowe wsparcie.

J. Żmurkiewicz zaapelował do mieszkańców Świnoujścia i stowarzyszeń, żeby przesyłali do magistratu swoje propozycje tzw. rekompensat za budowę portu kontenerowego, który jest planowany przez decydentów na prawobrzeżnej plaży. Wedle słów prezydenta, inwestor, czyli Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, jest gotowy do rozmów w tej kwestii.

Natomiast w Starostwie Powiatowym w Kamieniu Pomorskim wojewoda podpisał umowy na dofinansowanie przebudowy dróg powiatowych nr 1024Z Gostyń-Pobierowo - I etap oraz nr 1039Z w granicach powiatu kamieńskiego – II etap, na łączną kwotę 2 mln 237 tys. zł.

Dofinansowanie otrzymały też drogi w gminach: Dziwnów (565 tys. zł na przebudowę drogi nr 810022Z - ul. Plażowa w Międzywodziu), Świerzno (1 mln 144 tys. zł na przebudowę drogi w kierunku boiska sportowego w Świerznie), Międzyzdroje (665,8 tys. zł na przebudowę ul. Bocznej w Lubinie), Golczewo (620,6 tys. zł na inwestycje na ul. Miodowej w Golczewie łączącej ul. Szkolną z drogą wojewódzką nr 106).

Rządowe dofinansowanie przedsięwzięć w powiecie kamieńskim wynosi 5,2 mln zł.

Tekst i fot.: BaT, (g)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

do... Daj 10 - e
2019-09-17 13:37:03
Dostajesz juz przeciez 500 + i jeszcze Ci malo "zebraku" ?/!!
Dajdyche
2019-09-17 05:35:42
Polandebiland Polandburdeland i Polsracz Pisiorski
Ojj... PO-stkomuszki
2019-09-17 00:10:43
I znow Was jako juz POKO-nywanych PO-nosi...?? A wiec Brawo PiS + Solidarna Polska i tylko tak dalej na + + + trzymac !!!
Ku rozwadze zaślepionych wyznawców PIS bez hejtu ...
2019-09-16 20:54:02
To już było: -3 mln mieszkań -premie ministralne Beci – „bo im się należały” - maybach oj-dyra podarowany przez bezrobotnego - 30 mln „na bank” Chrzanowskiego z KNF -wspaniałe zarobki dwórek Glapy -utajnienie list poparcia pisich „Psów I Suk” do KRS bo niejeden ma na imię burek , azorek itp. - rola srebrnego dewelopera od „kaczy tower” z łapówką dla czarno sukienkowego w tle -działki rolne slajda darowane bezrobotnej żonie dziwnie pozyskane od biskupa - comiesięczne dowody wpłaty na konta don Antonia i jego towarzyszy zamiast dowodów na zamach smoleński - air taksówki drugiego w państwie {kuchcińki-travel} , obłudne i pełne hipokryzji okrzyki pis-jajcarzy -1,4 bln zł na inwestycje –a Pelagi nuci ,że w kabzie pozostał bilon bo hossa inwestycyjna trwa.W Bawarii podkarpackiej robią już e-busy lecz wojsko wozić będą szwabskie Man-y, 1mln elektromobili robi tłok na drogach spartaczonych przez Donka w czasach „ruiny”a w dolinie krzemowej na Śląsku reanimować będziemy przedpotopowe ruskie czołgi. W stoczni Szczecin stępka wielkiego promu bałtyckiego dalej rdzewieje a wymyślono i pokazano suwerenowi kadłub lodołamacza rzecznego pospawanego taśmami papierowymi – cud techniki XXI wieku . Nowa propozycja urodzona po smakowitej kolacyjce u odkrycia towarzyskiego Julii Wolfgangowej w apartamencie za który płacimy 60 tyś. rocznie to po 22 mostach Slajda jest 100 obwodnic i remont 150dworców PKP Wszystko by przykryć: - hejt płynący z ministerstwa i otoczenia „zera„ - afer pedofili w KK słowami :„precz od naszych dzieci” i „tęczowa zaraza” a pomijanie pijaństwa, przemocy , skoków w bok i rozpusty w sakramentalnych małżeństwach o czym zapomina bezdzietny dziadzio i wielu „wujków-tat” \z grona KK\ co jest przyczyną , że dzieci do adopcji jest coraz więcej i wprowadzić jako wzór : model rodziny wg PIS-dków: samica jest w domu do mycia garów, a samiec może ją walić w ryj , gdy jest nieposłuszna. Przykładem ma być rodzina bezdzietnego zawistnego dziadzia z kotem, związki bratanicy - latawicy która nie wie kto jest ojcem jej dzieci oraz wuj Wilhelm co to AK-ów wysyłał na spacer za Kołymę lub z kulką w potylicy do dołów na łączce. Dlatego nie bywa na uroczystościach uczczenia Pileckiego, Fildorfa „Nila”, Inki, obrońców wybrzeża i innych polskich patriotów a Adrian i Slajd tracą pamięć by wskazać prawdziwych oprawców AK-ów . „Kacyk o słusznym wzroście” i jego jajcarze wiedzą, że po wyborach on i wielu będzie dziękować za możliwość przydziału na pasiak , pryczę i wikt szpitala publicznego w ośrodkach wypoczynkowych w Rawiczu lub Wronkach oraz nacjonalizacja tego co schowali w stodole, wpłacili na konta na C. lub w L..– stąd bierze się ich wzmożone i podszyte nienawiścią do obywateli działanie.
Dlatego były PISior..
2019-09-16 20:37:46
2015 – wystarczy nie kraść 2016 – my nie kradniemy nam się po prostu należy 2017 – inni też kradli 2018 – inni kradli więcej 2019 – kradniemy ale zgodnie z prawem 2020 – (jak wygrają) kradniemy i co nam zrobicie?
były wyborca PO
2019-09-16 19:36:05
"piniędzy nie ma i nie będzie"
kiedyś działacz PIS- znam te numery :))
2019-09-16 19:28:27
Kolejna propaganda PIS !! Warunek finansowania ,że Gmina ,Powiat sfinansuje większość wkładem własnych pieniędzy..., a , jak nie macie to trudno...tak wybrzmi komunikat z PIS ... my RZĄD -WOJEWODA chcieliśmy dać ..Jeszcze się nabieracie na to ?? No to żal was i Polski drodzy wyborcy i płatni Trolle PIS.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ