Piątek, 01 marca 2024 r. 
REKLAMA

Pieniądze na kolejne samorządowe drogi

Data publikacji: 09 lipca 2019 r. 15:50
Ostatnia aktualizacja: 17 września 2019 r. 13:24
Pieniądze na kolejne samorządowe drogi
Fot. Ryszard Pakieser  

Miasta Szczecin i Stargard, gminy Resko, Suchań, Kobylanka, Mirosławiec, Tuczno oraz powiaty: stargardzki, goleniowski, choszczeński, to kolejni beneficjenci Funduszu Dróg Samorządowych. Wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz podpisał we wtorek z przedstawicielami samorządów umowy o dofinansowanie lokalnych inwestycji drogowych. Trafi do nich prawie 22,4 mln złotych.

- Przypomnę, że do województwa zachodniopomorskiego na samorządowe drogi lokalne, gminne i powiatowe trafiło już 217 milionów - mówił Marek Subocz. - To jest rekordowa kwota dla naszego województwa. Wsparcie rządowe jest przede wszystkim po to, aby poprawić bezpieczeństwo mieszkańców poszczególnych powiatów i gmin. Rozbudowa dróg lokalnych pomaga w rozwoju lokalnej gospodarki. Mieszkańcy mogą dzięki temu dojechać do miejsc pracy, urzędu czy lekarzy.  

Leszek Dobrzyński z Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że są to bardzo dobre informacje dla samorządowców, a jeszcze lepsze dla mieszkańców Pomorza Zachodniego.

- Na naszych licznych spotkaniach z wyborcami wśród wielu zagadnień pojawia się zawsze temat dróg samorządowych - mówił poseł. - Cieszę się, że te fundusze są uruchamiane. Przypominam, że ten program nie jest zakończony i niebawem można składać kolejne wnioski. Rząd Prawa i Sprawiedliwości zobowiązał się do rozwiązania problemu dróg w naszym kraju.

Na przebudowę ul. gen. Grota-Roweckiego w Szczecinie z FDS miasto otrzymało ponad 4,1 mln zł. Umowę o przyznaniu dofinansowania w siedzibie Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego podpisał wiceprezydent Michał Przepiera.

- Przebudowa ulicy Grota-Roweckiego wpłynie na jakość poruszania się w tej okolicy - wyjaśnia Dariusz Sadowski z Centrum Informacji Miasta. - Zmiany będą zauważalne dla pieszych, pasażerów komunikacji miejskiej, a także kierowców.

Przebudowa odbędzie się na odcinku od skrzyżowania z ul. Waleriana Łukasińskiego do skrzyżowania z ul. Stanisława Ignacego Witkiewicza. Zakres projektu obejmuje przebudowę drogi, miejsc postojowych, ciągów pieszych wraz z odwodnieniem, budowę elementów uspokojenia ruchu, przebudowę zjazdów, oraz remont kładki dla pieszych zlokalizowanej nad rurociągiem ciepłowniczym. Wykonana zostanie jezdnia asfaltowa o szerokości 6,5 m. W celu uspokojenia ruchu wszystkie skrzyżowania wzdłuż ul. Grota Roweckiego zostaną wyniesione ponad powierzchnię jezdni. Pojawi się ponadto 127 stanowisk postojowych – w tym 8 dla osób niepełnosprawnych.

Jak informuje Dariusz Sadowski, obecnie trwa przetarg na realizację tej inwestycji. Zainteresowane firmy mają czas na składanie ofert do 17 lipca. Termin wykonania zamówienia to 10 miesięcy od dnia podpisania umowy. ©℗

(KK)

Fot. Ryszard PAKIESER

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

małkowskiego
2019-07-11 13:34:56
#Kier to przenieś się do Rydzyka! Na drogę Ci ufunduję pierniki. Na nasze miasto nie narzekaj, nie pluj do nęe meila do swojego radnego co można lepiej zrobić, biorę udział w podziale budżetu obywatelskiego i nie pluję. Pomyś co sam możesz zrobić dla Szczecina. Np. posadź drzewo, sortuj śmieci, zwróć uwagę dzieciakom jak smarują ściany, nie jedź tramwajem na gapę. Zobaczysz jak się poczujesz. Uśmiechu życzę
jaja
2019-07-10 09:36:27
Dobre pany dały na drogę.
jab
2019-07-09 20:17:51
Projekt modernizacji ulicy Grota Roweckiego przewiduje przebudowę m.inn. ciągu pieszych, miejsca postojowe, jezdni itp. A o ścieżce rowerowej ani słowa. Chyba że planuje się kontrpas.
były wyborca PIS
2019-07-09 20:10:33
Wszyscy na zdjęciach ładnie rączki składają , szkoda , że jak wszystko co obiecał PIS ( oprócz niesprawiedliwego społecznie 500+ )kasę muszą znaleźć samorządy , ale cytując klasyka Kurskiego : ciemny lud to kupi ... Obudźcie się proszę i przemyślcie to co słyszycie z TVPIS !!
Zako
2019-07-09 18:06:07
Pieniądze publiczne. Propaganda PIS.
czytam
2019-07-09 17:36:37
217 mln ? A na dziury w bruku w Gryficach zabrakło ? Nawet na żwirek ? A może chociaż trochę piachu ?
kier
2019-07-09 17:17:06
to co buduje szczecin to kpina. byłem w toruniu po 6-8 latach, miasto dwa razy mniejsze /ludność/ wybudowało w tym czasie 3 razy więcej ulic usprawniającą przejazdy między dzielnicami. ale wybraliście takiego prezydenta ...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA