sobota, 30 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pieniądze na kolejne samorządowe drogi

Pieniądze na kolejne samorządowe drogi

Pieniądze na kolejne samorządowe drogi
Data publikacji: 2019-07-09 15:50
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-17 13:24
Wywietleń: 1442 401727

Miasta Szczecin i Stargard, gminy Resko, Suchań, Kobylanka, Mirosławiec, Tuczno oraz powiaty: stargardzki, goleniowski, choszczeński, to kolejni beneficjenci Funduszu Dróg Samorządowych. Wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz podpisał we wtorek z przedstawicielami samorządów umowy o dofinansowanie lokalnych inwestycji drogowych. Trafi do nich prawie 22,4 mln złotych.

- Przypomnę, że do województwa zachodniopomorskiego na samorządowe drogi lokalne, gminne i powiatowe trafiło już 217 milionów - mówił Marek Subocz. - To jest rekordowa kwota dla naszego województwa. Wsparcie rządowe jest przede wszystkim po to, aby poprawić bezpieczeństwo mieszkańców poszczególnych powiatów i gmin. Rozbudowa dróg lokalnych pomaga w rozwoju lokalnej gospodarki. Mieszkańcy mogą dzięki temu dojechać do miejsc pracy, urzędu czy lekarzy.  

Leszek Dobrzyński z Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że są to bardzo dobre informacje dla samorządowców, a jeszcze lepsze dla mieszkańców Pomorza Zachodniego.

- Na naszych licznych spotkaniach z wyborcami wśród wielu zagadnień pojawia się zawsze temat dróg samorządowych - mówił poseł. - Cieszę się, że te fundusze są uruchamiane. Przypominam, że ten program nie jest zakończony i niebawem można składać kolejne wnioski. Rząd Prawa i Sprawiedliwości zobowiązał się do rozwiązania problemu dróg w naszym kraju.

Na przebudowę ul. gen. Grota-Roweckiego w Szczecinie z FDS miasto otrzymało ponad 4,1 mln zł. Umowę o przyznaniu dofinansowania w siedzibie Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego podpisał wiceprezydent Michał Przepiera.

- Przebudowa ulicy Grota-Roweckiego wpłynie na jakość poruszania się w tej okolicy - wyjaśnia Dariusz Sadowski z Centrum Informacji Miasta. - Zmiany będą zauważalne dla pieszych, pasażerów komunikacji miejskiej, a także kierowców.

Przebudowa odbędzie się na odcinku od skrzyżowania z ul. Waleriana Łukasińskiego do skrzyżowania z ul. Stanisława Ignacego Witkiewicza. Zakres projektu obejmuje przebudowę drogi, miejsc postojowych, ciągów pieszych wraz z odwodnieniem, budowę elementów uspokojenia ruchu, przebudowę zjazdów, oraz remont kładki dla pieszych zlokalizowanej nad rurociągiem ciepłowniczym. Wykonana zostanie jezdnia asfaltowa o szerokości 6,5 m. W celu uspokojenia ruchu wszystkie skrzyżowania wzdłuż ul. Grota Roweckiego zostaną wyniesione ponad powierzchnię jezdni. Pojawi się ponadto 127 stanowisk postojowych – w tym 8 dla osób niepełnosprawnych.

Jak informuje Dariusz Sadowski, obecnie trwa przetarg na realizację tej inwestycji. Zainteresowane firmy mają czas na składanie ofert do 17 lipca. Termin wykonania zamówienia to 10 miesięcy od dnia podpisania umowy. ©℗

(KK)

Fot. Ryszard PAKIESER

Pieniądze na kolejne samorządowe drogi Pieniądze na kolejne samorządowe drogi Pieniądze na kolejne samorządowe drogi Pieniądze na kolejne samorządowe drogi Pieniądze na kolejne samorządowe drogi

Komentarze

małkowskiego
#Kier to przenieś się do Rydzyka! Na drogę Ci ufunduję pierniki. Na nasze miasto nie narzekaj, nie pluj do nęe meila do swojego radnego co można lepiej zrobić, biorę udział w podziale budżetu obywatelskiego i nie pluję. Pomyś co sam możesz zrobić dla Szczecina. Np. posadź drzewo, sortuj śmieci, zwróć uwagę dzieciakom jak smarują ściany, nie jedź tramwajem na gapę. Zobaczysz jak się poczujesz. Uśmiechu życzę
2019-07-11 13:34:56
jaja
Dobre pany dały na drogę.
2019-07-10 09:36:27
jab
Projekt modernizacji ulicy Grota Roweckiego przewiduje przebudowę m.inn. ciągu pieszych, miejsca postojowe, jezdni itp. A o ścieżce rowerowej ani słowa. Chyba że planuje się kontrpas.
2019-07-09 20:17:51
były wyborca PIS
Wszyscy na zdjęciach ładnie rączki składają , szkoda , że jak wszystko co obiecał PIS ( oprócz niesprawiedliwego społecznie 500+ )kasę muszą znaleźć samorządy , ale cytując klasyka Kurskiego : ciemny lud to kupi ... Obudźcie się proszę i przemyślcie to co słyszycie z TVPIS !!
2019-07-09 20:10:33
Zako
Pieniądze publiczne. Propaganda PIS.
2019-07-09 18:06:07
czytam
217 mln ? A na dziury w bruku w Gryficach zabrakło ? Nawet na żwirek ? A może chociaż trochę piachu ?
2019-07-09 17:36:37
kier
to co buduje szczecin to kpina. byłem w toruniu po 6-8 latach, miasto dwa razy mniejsze /ludność/ wybudowało w tym czasie 3 razy więcej ulic usprawniającą przejazdy między dzielnicami. ale wybraliście takiego prezydenta ...
2019-07-09 17:17:06

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie