Piątek 03 lutego 2023r. 
REKLAMA

Rysunek dla „cichych bohaterów”

Data publikacji: 2020-03-17 14:14
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-18 11:20
Rysunek dla „cichych bohaterów”
 

Szczeciński policjant stworzył otwartą grupę na jednym z portali społecznościowych, na którym dzieci umieszczają rysunki przedstawiające "cichych bohaterów" czyli osoby, które na co dzień troszczą się o bezpieczeństwo i wspierają nas w tym trudnym czasie.

Obecnie obowiązuje przerwa w nauce w placówkach oświatowych. Aby zachęcić dzieci do twórczego wykorzystania wolnego czasu, a także pochylenia się i uwrażliwienia na osoby, które wykonując swoją pracę są szczególnie narażone w obecnej sytuacji, policjant kom. Michał Kurdziel z KWP w Szczecinie wpadł na oryginalny pomysł docenienia tych, którzy z powodu pracy nie mogą pozostać w swoich domach. Na jednym z popularnych portali założył grupę "Rysunek dla bohaterów (Drawing for the heroes)".

Hasło strony: "Wykonajcie rysunek związany z pracą osób, które troszczą się o nasze bezpieczeństwo: policjantów, strażaków, ratowników medycznych, lekarzy, pielęgniarek, żołnierzy, funkcjonariuszy SG i innych służb. Narysujecie kolorowe obrazki i przyklejcie je w oknie Waszego domu. Niech to będzie znak, że wspieracie tych, którzy będą teraz szczególnie zaangażowani w walkę z groźnym wirusem. Nie zapominajcie również o cichych bohaterach: pracujących w sklepach, wywożących śmieci, kierowcach autobusów i wielu innych, bez których nasze życie byłoby o wiele cięższe. Z Koleżankami i Kolegami będziemy wypatrywać tych rysunków w waszych oknach."

W krótkim czasie sporo osób przyłączyło się do tego wezwania. Z pewnością taki rysunek w oknie spostrzeżony w czasie pracy przez "cichego bohatera" doda mu otuchy.

(ip)

Fot. Facebook/grupa Rysunek dla bohaterów

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA