Niedziela, 24 września 2023 r. 
8 szczecin
REKLAMA

Rycerska nadal bez przejazdu

Data publikacji: 25 lutego 2016 r. 12:52
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:45
Rycerska nadal bez przejazdu
 

Po awarii wodociągu pod jezdnią jednokierunkowa ul. Rycerska w Szczecinie nadal nie jest przejezdna dla samochodów od Zamku Książąt Pomorskich do skrzyżowania z ul. Kuśnierską. Blokada pozostanie jeszcze w czwartek co najmniej przez kilka godzin. Trwają tam teraz prace porządkowe m.in. przy uzupełnianiu w miejscu wykopu podbudowy jezdni i układaniu nawierzchni z kostki brukowej.

Jak poinformował Tomasz Makowski, rzecznik prasowy ZWiK, w tym miejscu ograniczenia w ruchu były konieczne przez ostatnich kilka dni nim trzeba było uliczkę zamknąć dla ruchu. Jezdnia zaczęła się zapadać. Najpierw były podejrzenia, że doszło do uszkodzenia rury kanalizacyjnej w tym miejscu. Dopiero po dokładnym sprawdzeniu instalacji pod ziemią przy użyciu kamery okazało się, że to nie uszkodzenie rury kanalizacyjnej, ale znajdującego się blisko niej żeliwnego wodociągu o średnicy 100 mm. Z niej woda zdążyła podmyć sam kanał, stąd zapadlisko.

Po naprawie przez brygadę Pogotowia ZWiK uzupełniona została podsypka także instalacji kanalizacyjnej i zagęszczona. W czwartek od rana odtwarzany jest fragment podbudowy jezdni, by można ponownie wyłożyć jej nawierzchnię kostką brukową. Roboty powinny zakończyć się do godz. 15. ©℗

(MIR)

Fot.: Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA