wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Rycerska nadal bez przejazdu

Rycerska nadal bez przejazdu

Rycerska nadal bez przejazdu
Data publikacji: 2016-02-25 12:52
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:55
Wywietleń: 1361 121244

Po awarii wodociągu pod jezdnią jednokierunkowa ul. Rycerska w Szczecinie nadal nie jest przejezdna dla samochodów od Zamku Książąt Pomorskich do skrzyżowania z ul. Kuśnierską. Blokada pozostanie jeszcze w czwartek co najmniej przez kilka godzin. Trwają tam teraz prace porządkowe m.in. przy uzupełnianiu w miejscu wykopu podbudowy jezdni i układaniu nawierzchni z kostki brukowej.

Jak poinformował Tomasz Makowski, rzecznik prasowy ZWiK, w tym miejscu ograniczenia w ruchu były konieczne przez ostatnich kilka dni nim trzeba było uliczkę zamknąć dla ruchu. Jezdnia zaczęła się zapadać. Najpierw były podejrzenia, że doszło do uszkodzenia rury kanalizacyjnej w tym miejscu. Dopiero po dokładnym sprawdzeniu instalacji pod ziemią przy użyciu kamery okazało się, że to nie uszkodzenie rury kanalizacyjnej, ale znajdującego się blisko niej żeliwnego wodociągu o średnicy 100 mm. Z niej woda zdążyła podmyć sam kanał, stąd zapadlisko.

Po naprawie przez brygadę Pogotowia ZWiK uzupełniona została podsypka także instalacji kanalizacyjnej i zagęszczona. W czwartek od rana odtwarzany jest fragment podbudowy jezdni, by można ponownie wyłożyć jej nawierzchnię kostką brukową. Roboty powinny zakończyć się do godz. 15. ©℗

(MIR)

Fot.: Mirosław WINCONEK

Rycerska nadal bez przejazdu Rycerska nadal bez przejazdu Rycerska nadal bez przejazdu Rycerska nadal bez przejazdu Rycerska nadal bez przejazdu

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie