czwartek, 28 stycznia 2021r.

Ruszyły zapisy na Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie

Data publikacji: 2018-12-26 22:37
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:28
Ruszyły zapisy na Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie
 

Już można zgłaszać się do udziału w XVI Międzynarodowym Zlocie Morsów w Mielnie, który odbędzie się 8-10 lutego 2019 r. To największe takie wydarzenie organizowane nad Bałtykiem.

Od 2004 roku nadmorskie Mielno przez kilka dni lutego staje się międzynarodową stolicą morsów, czyli miłośników zimowych kąpieli. Ci zjeżdżają do Mielna z różnych zakątków Polski i świata, by się spotkać, dobrze bawić i wspólnie wykąpać w Bałtyku.

W 2019 r. XVI Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie, którego organizatorem jest Centrum Kultury w Mielnie, planowany jest na 8-10 lutego. Jak poinformowało biuro MZM w Mielnie na stronie zlotu www.zlotmorsow.mielno.pl, już można zarejestrować swój udział w tym zimowym wydarzeniu.

Na uczestników czeka moc atrakcji. Tradycyjnie już będą mogli korzystać z gorących kąpieli w baliach na przemian z kąpielami w lodowatym Bałtyku (przy głównym wejściu na plażę). Przez cały zlot na rogu ulic Kościuszki i Chrobrego stać będzie namiot sferyczny, do którego przeniesie się Pałac Ślubów. Tu morsy będą mogły zawrzeć związek małżeński ważny jedynie na czas zlotu.

8 lutego w namiocie głównym (parking przy supermarkecie) planowany jest wieczór integracyjny z Kabaretem Hrabi. Organizator zapewnia, że w namiocie tym będzie więcej miejsca niż ostatnio i lepiej zostanie rozwiązana kwestia ogrzewania i cateringu. Dzień później morsów czeka panel dyskusyjny, w którym weźmie udział m.in. kapitan jachtowy żeglugi wielkiej Roman Paszke, odbędzie się także Wielki Bal Morsów. Pasowanie morsów i turniej mrozoodporny odbywać się będą na plaży.

Morsy mogą też liczyć na spotkania integracyjne w miejscach zakwaterowania (oferowane noclegi wraz z kosztem pobytu dostępne są na stronie zlotu).

Finałowa, wspólna kąpiel w Bałtyku odbędzie się tradycyjnie w niedzielę o godz. 12 (10 lutego). Poprzedzi ją parada morsów, którzy ruszą sprzed hali sportowej (ul. Lechitów) o godz. 10:45 i będą szli z transparentami swoich klubów ulicami Mielna, by wejściem od ul. 1 Maja dotrzeć na plażę i punktualnie w południe wskoczyć na co najmniej kilka minut do Bałtyku.

Zapisy na XVI MZM Mielno 2019 prowadzone będą do 21 stycznia. Osoby, które będą chciały jedynie skorzystać ze wspólnej kąpieli 10 lutego, zyskają możliwość rejestracji i opłaty w dniu imprezy.

W XV MZM Mielno 2018 wzięło udział prawie 3500 osób. Na zakończenie zlotu w zimnym Bałtyku (+2 stopnie Celsjusza) przy panującym lekkim mrozie (-2 stopnie Celsjusza) wykąpało się 3212 morsów.

Do Mielna należą dwa rekordy Guinnessa w liczbie kąpiących się morsów w jednym miejscu. Oba zostały ustanowione podczas MZM. Pierwszy w 2012 roku, gdy do wody weszły 1054 osoby i drugi w 2015 roku, gdy w Bałtyku wykąpało się 1799 morsów.

(pap)

Fot. Wiesław Miller

Na zdjęciu: do Mielna należą dwa rekordy Guinnessa w liczbie kąpiących się morsów w jednym miejscu.

 

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ