Wtorek 19 października 2021r. 
REKLAMA

Ruszyła przebudowa. Przedwojenna kamienica zmienia się w muzeum

Data publikacji: 2020-09-23 08:32
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-23 08:32
Ruszyła przebudowa. Przedwojenna kamienica zmienia się w muzeum
 

W ramach inwestycji trwa remont i przebudowa starej kamienicy przy ul. Niemierzyńskiej na potrzeby Muzeum Techniki i Komunikacji. Kamienica stanie się integralną częścią muzeum.

Umowa na rozbudowę Muzeum Techniki i Komunikacji została podpisana w połowie maja. Prace obejmują adaptację kamienicy, budowę przeszklonego łącznika i remont hali wystawienniczej. Rozpoczęto jednocześnie remont prawej nawy hali muzeum.

- Wykonywane są słupy oraz zewnętrzne ściany żelbetowe budynku. Trwa montaż szalunków oraz zbrojenia. Z betonu architektonicznego wykonana została już antresola wraz ze stropem. W bliskim sąsiedztwie modernizowanej kamienicy toczą się prace przy budowie szybu windowego - informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. - Prace toczą się również na obiekcie starej kamienicy. Oprócz prac rozbiórkowych, obniżono również fundamenty budynku o ok. 60 cm.

- W kamienicy wszystkie fundamenty są podbite, teraz zaczynamy robić stropy. Niektórzy mieszkańcy okolicznych bloków skarżyli się, że jest głośno, ale na szczęście mamy już wszystko za sobą - podkreśla Krzysztof Mieczkowski, majster budowy.

Przebudowana kamienica będzie częścią muzeum. Powstaną w niej pomieszczenia administracyjne, czytelnia oraz sale konferencyjne i edukacyjne. W nowym łączniku znajdzie się wejście do muzeum, recepcja i szatnie. Po adaptacji budynek zostanie także dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Realizację projektu nadzoruje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o. Wykonawcą inwestycji, której koszt wynosi 18,3 mln złotych, jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "Ebud" z Bydgoszczy. Prace powinny zakończyć się do października 2021 roku.

(Lija, Kira)

Na zdjęciu: Przebudowa kamienicy w muzeum.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ