poniedziałek, 10 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Ruszył „Niebieski parasol" (akt.)

Ruszył „Niebieski parasol" (akt.)

Ruszył „Niebieski parasol" (akt.)
Data publikacji: 2015-09-14 13:31
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:34
Wywietleń: 1859 20324

W 22 kancelariach radców prawnych w Szczecinie, a poza tym w kancelariach w Świnoujściu, Stargardzie Szczecińskim, Gryficach, Nowogardzie, Choszcznie, Goleniowie i... Berlinie od dziś można otrzymać bezpłatną poradę prawną w ramach akcji „Niebieski Parasol". Radcowie dyżurować będą przez cały tydzień - do soboty.

Samorząd Radców Prawnych już po raz szósty organizuje ogólnopolską akcję „Niebieski Parasol". Między 14 a 19 września 2015 r. radcowie w naszym regionie będą udzielać bezpłatnych porad prawnych. Akcja prawników ma na celu wdrożenie szeroko rozumianej kultury prawnej oraz wykształcenie potrzeby korzystania z profesjonalnej pomocy prawnej radców na każdym etapie sprawy.

- Dlatego do udziału w naszej inicjatywie namawiamy wszystkich. Naszym celem jest bowiem propagowanie zasady, że korzystanie z usług radców prawnych może wpłynąć na sprawne rozwiązanie problemu i uniknięcie ewentualnych dalszych komplikacji - tłumaczy r. pr. Alicja Kujawa, dziekan Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Szczecinie.

Głównym organizatorem „Niebieskiego Parasola" jest Krajowa Rada Radców Prawnych. Honorowym patronem akcji został prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Tegoroczna inicjatywa objęta jest też patronatem lokalnych władz: Piotra Krzystka, prezydenta miasta Szczecin i Marka Tałasiewicza, wojewody zachodniopomorskiego.

Zobacz gdzie udzielane są porady prawne

Akcja „Niebieski Parasol" odbywać się będzie już po raz szósty, ale w tym roku ma dużo szerszy zasięg. Radcy prawni udzielają bowiem konsultacji nie tylko w wyznaczonych kancelariach i w siedzibie Okręgowej Izbie Radców Prawnych przy ul. Rayskiego 23/3 w Szczecinie. Dzięki wsparciu prezydenta miasta i wojewody porady prawne udzielane są również w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim i w Urzędzie Miasta - na portalu internetowym UM została utworzona zakładka dotycząca akcji. Z kolei na stronie Okręgowej Izby Radców Prawnych www.oirp.szczecin.pl można znaleźć informacje dotyczące dat i miejsc udzielania porad prawnych. Poza tym w akcję włączył się Urząd Miasta w Pyrzycach oraz Urząd Gminy w Kołbaskowie. W tym roku, po raz pierwszy, inicjatywa „Niebieski Parasol" odbędzie się również w Berlinie - w tym przypadku jest adresowana do wszystkich zainteresowanych rozstrzyganiem spraw transgranicznych.

(lw)

Pobierz listę radców prawnych biorących udział w akcji

Komentarze

marek
naprawde wykaz lista radcow jest bardzo czytelna ,brawo tak dalej a bedziecie mieli "wiecej "potrzebujących.
2015-09-15 07:30:30

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
30
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie