piątek, 03 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Ruszamy do Barzkowic!

Ruszamy do Barzkowic!

Ruszamy do Barzkowic!
Data publikacji: 2015-09-11 12:20
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:34
Wywietleń: 1895 19827

W podstargardzkich Barzkowicach rozpoczynają się w piątek (11 września) największe na Pomorzu Zachodnim targi branży rolnej „Agro Pomerania”. Podczas tegorocznej, 28. już edycji imprezy, będzie można poznać ofertę kilkuset wystawców nie tylko z branży rolniczej. Targi potrwają do niedzieli i tradycyjnie zakończą je wojewódzkie dożynki.

Organizatorem targów jest Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach. To jedna z większych tego typu imprez w kraju. W zeszłym roku targi odwiedziło ponad 130 tys. osób, a liczba wystawiających się przedsiębiorstw i instytucji zbliżyła się do tysiąca.

Targi to przede wszystkim wystawy: maszyn i urządzeń rolniczych, zwierząt hodowlanych, w tym koni, bydła mięsnego i mlecznego, trzody chlewnej, owiec, drobiu i królików. Warto też odwiedzić sektor prezentujący i oferujący szeroką gamę tradycyjnych i lokalnych produktów: miodów, swojskich wędlin, pieczywa kurpiowskiego, wyrobów z dziczyzny, czosnku z Żuław, świeżych soków, pierników szczecińskich, chleba i masła koprzywieńskiego oraz wędzonych ryb. Firmy z sektora odnawialnych źródeł energii zaprezentują instalacje fotowoltaiczne i kolektorów słonecznych oraz kotły do spalania biomasy.

Wiele ciekawych i oryginalnych prac będzie można zobaczyć na wystawie rękodzielnictwa, np. z suszonych kwiatów, prace malarskie, biżuterię, witraże, itd. Ich autorami są mieszkańcy naszego województwa oraz kraju związkowego Brandenburgia w Niemczech. Odbędzie się też przegląd kapel ludowych. Na targowej estradzie wystąpi 17 zespołów.


Oficjalne otwarcie Targów Rolnych „Agro Pomerania 2015” dziś (piątek) o g. 15, ale już od g. 9 można odwiedzać stoiska wystawców. Targi zakończą się w niedzielę o g. 17.

Tekst i fot. (żak)

Na zdjęciu:

W Barzkowicach jak co roku będzie można wybrać kwiaty i krzewy do ogródka.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie