Środa, 04 października 2023 r. 
14 szczecin
REKLAMA

Ruszają roboty na przejeździe w Dolicach

Data publikacji: 20 stycznia 2021 r. 06:48
Ostatnia aktualizacja: 20 stycznia 2021 r. 06:48
Ruszają roboty na przejeździe w Dolicach
Przejazd kolejowy w Dolicach ma być zamknięty do 5 lutego br. Fot. Archiwum prywatne  

Prace na przejeździe kolejowo-drogowym w Dolicach (powiat stargardzki) rozpoczną się w środę (20 stycznia). Od tego dnia jest on zamknięty dla ruchu samochodowego.

Zamknięcie przejazdu kolejowego w Dolicach ma związek z inwestycją PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Ma ona polegać na przebudowie przejazdu i skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 122 z drogą powiatową do Bralęcina. Dla kierowców szykują się spore utrudnienia i konieczność korzystania z dróg alternatywnych.

- Wprowadzony zostanie objazd drogami powiatowymi przez Strzebielewo, Krępcewo do Piasecznika – informują urzędnicy z Urzędu Gminy w Dolicach.

Dla pieszych ma zostać zabezpieczone przejście w poziomie szyn. Kolej realizuje inwestycję w Dolicach, w ramach wartej ok. 4 mld zł modernizacji linii kolejowej Poznań – Szczecin – Dąbie. Wykonawcą robót w Dolicach będzie firma SBM.

- Wykonawca wzmocni konstrukcję podtorza oraz zamontuje nowy system odwodnienia – informuje Bartosz Pietrzykowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. – Ponadto na przejeździe zostanie wymieniona nawierzchnia drogowa i kolejowa oraz montowane będą nowoczesne urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Powstanie też nowy chodnik, co poprawi również bezpieczeństwo pieszych.

Kolej zapewnia, że prace będą prowadzone tak, by nie utrudniały ruchu pociągów.

(w)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA