niedziela, 23 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Rusza "Transport na żądanie"

Rusza "Transport na żądanie"

Rusza "Transport na żądanie"
Data publikacji: 2018-08-31 22:22
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:19
Wywietleń: 1759 348118

Popularny w Podjuchach "Transport na żądanie" obejmuje kolejne dzielnice. Jak już zapowiadaliśmy, z miejskich busów na telefon będą mogli korzystać także mieszkańcy Gumieniec, Osowa i Warszewa. Nowe linie ruszają 1 i 3 września.

Usługa „Transport na żądanie” to wsparcie regularnej komunikacji miejskiej. Od 2016 r.mieszkańcy peryferyjnych, górzystych partii Podjuch uzyskali dostęp do linii autobusowych i pętli Podjuchy. Pasażerowie po skontaktowaniu się z dyspozytorem ZDiTM zamawiają busa na wybraną godzinę. Następnie pojazd dowozi ich na pętlę lub na wybrany przystanek. Celem jest zebranie i dowiezienie zainteresowanych pasażerów w miejsce dogodnej przesiadki, na autobusy komunikacji miejskiej. Od września podobną możliwość będą mieli mieszkańcy Osowa, Warszewa i Gumieniec - tam gdzie odległości od regularnej komunikacji miejskiej są znaczne, a wąskie uliczki uniemożliwiają dojazd normalnych autobusów. 

Linia 98 zostanie uruchomiona 3 września. Obsługiwana będzie zgodnie z planowanymi kursami w godzinach 6– 22 w dni powszednie. Wybrany kurs należy zamówić przez telefon nie później niż 20 minut przed jego planowanym rozpoczęciem.

Planowana trasa linii 98 - Maczka – Polskich Marynarzy – Ku Słońcu – Kwiatowa – Św. Kingi – Wrocławska – Samborska – Harnasiów – Zbójnicka - Europejska – Krakowska – Rondo Uniwersyteckie – Południowa – Krygiera – Cukrowa.

Linia 99 zostanie uruchomiona 1 września. Obsługiwana będzie zgodnie z planowanymi kursami w godzinach 6– 22 w dni powszednie oraz w godzinach 9–19 w soboty, niedziele, dni świąteczne, Wielkanoc Nowy Rok i Boże Narodzenie.

- Wybrany kurs należy zamówić również nie później niż 20 minut przed jego planowanym rozpoczęciem - tłumaczy Hanna Pieczyńska, rzecznik miasta ds. dróg i transportu miejskiego.

Planowana trasa linii 99 to Warszewo – Szwedzka – Dzierżonia – Złotowska – Perlista – Duńska – Wapienna – Północna – Andersena – Miodowa - Osów

Z propozycją wprowadzenia takiej formy transportu wyszli mieszkańcy osiedli i Rada Osiedla Gumieńce.

- W najbliższych miesiącach będziemy sprawdzać jak to rozwiązanie przyjmuje się w nowych dzielnicach -dodaje Hanna Pieczyńska. - Zweryfikujemy także zapotrzebowanie na taką formę transportu w innych miejscach. Ewentualne zmiany wprowadzone zostaną w styczniu. 

Busy obsługujące "Tnż" przystosowane są do przewozu pasażerów na wózkach inwalidzkich. Na przejazd obowiązują opłaty jak na liniach zwykłych ZDiTM Szczecin. ©℗

ToT

Fot. Dariusz GORAJSKI (arch.)

Mapki: ZDiTM

Rusza "Transport na żądanie" Rusza "Transport na żądanie" Rusza "Transport na żądanie"

Komentarze

Gumieniczanka
Czy linia 98 to linia tylko w jedną stronę? A z powrotem to już nie? Moim skromnym zdaniem zamiast na żądanie powinny być stałe godziny kursu jak w zwykłym autobusie.Niektóre uliczki Gumieniec są zbyt daleko od komunikacji miejskiej. Bez auta nie da się tam żyć.
2018-09-01 11:57:24
LINIE NA ŻĄDANIE
Kompletna bzdura , będą zamawiać jak Taxi
2018-09-01 08:14:59

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie