Wtorek, 26 września 2023 r. 
18 szczecin
REKLAMA

Transport na Żądanie. Nowe przystanki

Data publikacji: 05 października 2016 r. 11:17
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:17
Transport na Żądanie. Nowe przystanki
 

Kolejne przystanki pojawiły się na trasie autobusu kursującego w ramach Transportu na Żądanie. Mieszkańcy Podjuch mogą teraz korzystać z 13 lokalizacji i wygodnie dojechać do pętli autobusowej i do domu.

- Usługa „Transport na żądanie” to innowacyjna forma wsparcia regularnej komunikacji miejskiej. Od początku działania, czyli od maja br., przewiezionych zostało prawie 10 tysięcy pasażerów, a zainteresowanie wciąż rośnie. Mieszkańcy peryferyjnych, górzystych partii Podjuch, uzyskali dzięki TnŻ dostęp do linii autobusowych – Pętli Podjuchy - przypomina Hanna Pieczyńska z ZDiTM. - Po skontaktowaniu się z naszym dyspozytorem zamawiają na konkretną godzinę autobus, który później dowiezie ich na pętlę lub na wybrany przystanek.

Pojazd zabiera jednorazowo do 20 osób, a o godzinie planowanej podróży decyduje pierwsze zgłoszenie. Czas i trasa przejazdu jest różna, ponieważ godzina i start pierwszego kursu może być każdego dnia inny. Celem jest zebranie i dowiezienie zainteresowanych pasażerów w miejsce dogodnej przesiadki na autobusy komunikacji miejskiej – Pętlę Podjuchy lub do domów z pętli właśnie, w 15 min.

Po rozmowach z Radą Osiedla wytypowano kilkanaście miejsc, z których odjeżdża Bus na telefon - Pętla Podjuchy, Granitowa, Miechowska, Chromowa, Chełmińska, Ruda, Wschodnia, Grzegorzewskiej, Sąsiedzka, Mielecka, Chojnicka, Ostowa, Lechicka. 

Umowa na świadczenie usługi przewozowej została podpisana z PKS Szczecin do końca roku. W ramach Transportu na Żądanie przygotowane są 3 autobusy, kursują jednocześnie 2. Do dyspozycji mieszkańców są przez 10 godzin na dobę w dni powszednie.

- Jeśli zajdzie potrzeba kursowania także w weekendy, będziemy wprowadzali dogodne zmiany, tak żeby mieszcząc się w ustalonym w umowie limicie godzin, dopasować czas kursowania dla wygody mieszkańców - zapewnia Hanna Pieczyńska. (t)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA