Poniedziałek, 20 maja 2024 r. 
REKLAMA

Rusza sezon na nadmorskich kąpieliskach w Zachodniopomorskiem

Data publikacji: 24 czerwca 2019 r. 07:55
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:43
Rusza sezon na nadmorskich kąpieliskach w Zachodniopomorskiem
 

W Świnoujściu i Międzyzdrojach można już korzystać z morskich kąpieli. To część z plaż, na których otwarto już kąpieliska. Inne ruszyły w sobotę lub dopiero 1 lipca.

Większość zachodniopomorskich kąpielisk leżących nad morzem jest jeszcze zamknięta, ale pierwsze już działają. Kąpieli morskich można zażywać m.in. na jednej z czterech plaż w Świnoujściu, dwóch w Międzyzdrojach, a także Międzywodziu, Dziwnowie, Dziwnówku i Łukęcinie.

Reszta kąpielisk nadmorskich w regionie ruszy 1 lipca.

W tym sezonie Błękitną Flagą wyróżnione zostały 22 kąpieliska w kraju. Na Pomorzu Zachodnim to prestiżowe wyróżnienie otrzymały nadmorskie kąpieliska w: Świnoujściu, Pobierowie, Trzęsaczu, Dziwnówku, Dziwnowie i Międzywodziu.

Błękitna Flaga przyznawana jest w dwóch kategoriach kąpieliskom oraz marinom spełniającym najwyższe kryteria w zakresie jakości wody, zarządzania środowiskowego, bezpieczeństwa oraz prowadzonych działań edukacyjnych i informacyjnych.

Na Pomorzu Zachodnim rusza także sezon na kąpieliskach śródlądowych. Kąpać można się m.in. na dwóch kąpieliskach w Szczecinie, w Trzebieży i Stepnicy nad Zalewem Szczecińskim i nad jeziorem Miedwie pod Stargardem.

Otwarte są już także kąpieliska w: Czaplinku, Drawsku Pomorskim, Trzcińsku Zdroju i Myśliborzu.

Wśród tych, które rozpoczęły swoją działalność, kąpać nie można się jedynie na dwóch; to kąpielisko na jeziorze Dłużec w Baniach i jedno z kąpielisk w Szczecinku. Jako powód zamknięcia podano parametry mikrobiologiczne wody, która jest nieprzydatna do kąpieli.

(pap)

Fot. Artur Bakaj 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

szczaw
2019-06-24 13:31:16
Jak na bardziej, gdyż są to okładziny borowinowe w szczawiowej postaci. Żadne sanatorium tego nie stosuje
Irena
2019-06-24 08:09:27
W Międzyzdrojach woda aż zielona od niespotykanej w poprzednich sezonach ilości wodorostów. Wchodzi się do wody jak do zupy szczawiowej. Czy taka kąpiel jest bezpieczna dla zdrowia?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA