czwartek, 28 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Torowe fastrygi doraźne

Torowe fastrygi doraźne

Torowe fastrygi doraźne
Data publikacji: 2019-05-27 07:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:41
Wywietleń: 1812 393115

Wzdłuż szczecińskich ulic remontów wymagają nie tylko same jezdnie czy chodniki, ale także biegnące przez wiele z nich tramwajowe torowiska. Na podstawie rocznej oceny ich stanu technicznego odcinki najbardziej zniszczonych szyn są wymieniane. Takie prace będą prowadzone w najbliższych dniach między innymi na ulicach Jacka Malczewskiego, Światowida oraz w al. Wyzwolenia.

Tej wiosny - jak dotąd - łuki szyn wymienione zostały chociażby na wyjeździe tramwajów z mocno obciążonej, bo przez kursujące do niej teraz składy aż trzech linii, pętli na Niebuszewie. Czy na wyspie ronda Jerzego Giedroycia na wyłączonym czasowo z ruchu tramwajów fragmencie torowiska. W ramach bieżącego utrzymania infrastruktury torowej ekipy Pogotowia Technicznego spółki Tramwaje Szczecińskie w kwietniu wymieniły także na nowe szyny o łącznej długości 81 m w pasie torowiska na pl. Grunwaldzkim.

Brygady torowe spółki TS zajmują się utrzymaniem bieżącym zwrotnic, wszelkimi pracami spawalniczymi wykonywanymi w infrastrukturze torowej, której w naszym mieście jest około 120 km oraz pracami interwencyjnymi związanymi z awariami zgłaszanymi przez Centralę Ruchu, obchodowych i motorniczych. Poddawane są codziennym kontrolom i jeśli wymaga tego sytuacja wówczas wykonywane są przy nich prace w trybie awaryjnym.

- Planowe prace na torowiskach prowadzone są głównie w nocy, tak aby nie powodować utrudnień w kursowaniu tramwajów - mówi Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa spółki Tramwaje Szczecińskie. - Wymiana szyn, czyli remont średni polega na demontażu zabudowy torowiska, pocięciu starej szyny na odcinki 4-metrowe, wyciągnięciu ich i wstawieniu fabrycznie nowej szyny. Są one następnie przytwierdzane, regulowane i ponownie zabudowywane.

W tym tygodniu rozpoczęła się wymiana szyn na ulicy Jacka Malczewskiego na odcinku około 80 m. Prace w mniejszym zakresie prowadzone będą także w rejonie ul. Strzałowskiej, a takż0że na ulicach Światowida, Teofila Firlika, Stanisława Dubois oraz Pawła Stalmacha.

Spółka Tramwaje Szczecińskie wykorzystuje obecnie szyny tramwajowe typu 60R2, które dostarczyła na jej zlecenie spółka MORIS za umowną kwotę 280 tysięcy złotych. Jest to 60 szyn o długości 18 m. Obecnie trwa postępowanie na dostarczenie kolejnych materiałów niezbędnych do doraźnych napraw. ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

Na zdjęciu: Torowisko na ul. Jacka Malczewskiego. Jedno z wielu, które tej wiosny miejscowo przejdą doraźne fastrygi, czyli wymiany częściowe szyn na nowe.

Komentarze

123
@dno: stadion 350 mln, fabryka wody drugie tyle na kredyt ,darmowa komunikacja dla kibicow i uczniow pracujacyh rodzicow, czego nadal nie rozumiesz?
2019-05-27 18:07:24
dno
Jezdnie? Te mają jeszcze przedwojenny bruk i nic się nie zmienia. A między torami płyty z lat powojennych.
2019-05-27 08:37:09

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie