sobota, 26 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Rusza Pałacowy Uniwersytet Fantastyczny

Rusza Pałacowy Uniwersytet Fantastyczny

Rusza Pałacowy Uniwersytet Fantastyczny
Data publikacji: 2018-02-14 12:41
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-16 14:06
Wywietleń: 1131 314104

Już w sobotę (17 lutego) na jeden dzień Pałac Młodzieży przeistoczy się w Pałacowy Uniwersytet Fantastyczny, na dodatek nie tylko dla dzieci. Także młodzież i dorośli znajdą tu zajęcia dla siebie. Uniwersytet otworzy swoje podwoje o godz. 11 a zamknie późnym wieczorem.
Pałacowy Uniwersytet Fantastyczny skupi się na edukacji „ku fantastyce”. Odbędą się na nim różnego rodzaju wykłady poświęcone grom fabularnym, kulturze Dalekiego Wschodu czy fantastycznym akcentom obecnym w naszym mieście oraz w jego historii. Prócz prelekcji będzie można również wziąć udział w warsztatach literackich, filmowych i historycznych. Po korytarzach zaś będą przechadzać się wojowie i odtwórcy postapokaliptycznego świata.

W skład PUF-u wchodzą: Katedra Liter Żywych, Katedra Wiedzy Zbędnej, Katedra Światów Alternatywnych, Katedra Gier Wszelakich oraz Katedra Sztuk Fantastycznych. Coś dla siebie znajdą miłośnicy Harrego Potera ale także zafascynowani kulturą Japonii. Dla dzieci odbędą się warsztaty plastyczne na temat władcy Krainy Lodu, dla nieco starszych - dziennikarskie i kaligraficzne, na których można będzie spróbować pisać jak w Średniowieczu. Dla fanów komiksów - tych małych i dużych - odbędą się zajęcia z superbohaterami w roli głównej.

Warto także wybrać się na kiermasz książek i komiksów, który będzie trwał w godz. 12-16.

Aby stać się studentem Fantastycznego Uniwersytet trzeba wnieść opłatę akredytacyjną w wysokości 10 zł, w kasie Pałacu Młodzieży, która zostanie przeznaczona na zakup materiałów. Zapisy trwają jeszcze tylko dziś (14 lutego), do godz. 18 w kasie Pałacu Młodzieży.

(kel)

Fot. Robert STACHNIK (arch.)

Komentarze

Pałac Młodzieży
Już jutro w Pałacu Młodzieży można zostać studentem Pałacowego Uniwersytetu Fantastycznego! Zapraszamy od godz. 11.00, al. Piastów 7, wejście do Pałacu znajduje się od ulicy Ściegiennego! Na wszystkie wykłady, spotkania i prelekcje - WSTĘP WOLNY! Akredytacja obowiązuje jedynie na warsztaty, na które zapisy już są zakończone.
2018-02-16 13:59:43
Rektor
W artykule jest błąd. Wszystkie punkty programu - poza warsztatami - są bezpłatne.
2018-02-16 12:29:28
Lech
A gdzie się mieści teraz Pałac Młodzieży?
2018-02-14 20:38:04
Pałac młodzieży
Dlaczego ten ciąg szkoły z pałacem młodzieży nie oczyszczą elewacji Od 100 lat nic nie jest robione w tym kierunku Przecież to są piękne budynki - byłaby wizytówka Szczecina...
2018-02-14 15:20:08

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”