Piątek 17 września 2021r. 
REKLAMA

Ich los zależał od kości

Data publikacji: 2017-11-25 19:24
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:56
Ich los zależał od kości
Fot. Kamil KRUKOWSKI  

„Kości zostały rzucone” to nazwa kolejnej odsłony spotkań z grami RPG, która odbyła się w sobotę (25 listopada) w szczecińskim Pałacu Młodzieży. Grupa młodych ludzi w wieku 14-25 lat przez prawie pięć godzin penetrowała najskrytsze zakamarki swojej wyobraźni.

Dwudziesta pierwsza edycja wydarzenia tradycyjnie obfitowała w dobrą zabawę. Młodzież w liczbie dwudziestu trzech osób zameldowała się w pałacu, by przeżyć fantastyczną przygodę. Gracze podzielili się na sześć grup (3-4 - osobowych), którym przewodniczyli Mistrzowie Gry, czyli narratorzy kreujący fikcyjną rzeczywistość.

Każdy z uczestników otrzymał specjalną kartę, na której zaznaczone były m.in. atrybuty danych postaci, w które wcielali się podczas gry. Do wyboru było sześć „fikcyjnych światów", m.in. takich jak międzyplanetarne podróże inspirowane Gwiezdnymi Wojnami, czy też mroczne historie wampirów. Ważnym elementem przygody była interakcja pomiędzy graczami.

- Cała zabawa polega przede wszystkim na wyobraźni i rzucaniu kostkami w taki sposób, by uzyskać odpowiednią ilość oczek - tłumaczy Marcel Mroczek, organizator sobotniego wydarzenia. - To właśnie kości decydują o losach odgrywanych postaci.

Zadaniem każdego zespołu było wykonanie określonych misji. Zawodnicy musieli ze sobą stale współpracować, mimo że większość z nich spotkała się po raz pierwszy przy stole.

Widać, że tradycyjne wersje gier RPG cieszą się nadal popularnością wśród młodych szczecinian. Jak sami twierdzą - oferują one więcej możliwości w dokonywaniu wyborów niż ich komputerowe wersje.

- Od dwóch lat biorę udział w spotkaniach - mówił Radek Jonis, gracz „Kości". - Bardzo mi się gry RPG podobają, ponieważ zmuszają do myślenia i pobudzają wyobraźnię. Głównym ich atutem jest to, że tak naprawdę nigdy nie możemy przewidzieć, co się w nich wydarzy. Dobrze, że jest takie miejsce w Szczecinie, gdzie można przez parę godzin puścić wodze fantazji. Szkoda, że tylko raz w miesiącu.
(KK)

Fot. Kamil KRUKOWSKI

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

M.Dem.
2017-11-25 20:52:45
"Kości zostały rzucone! Rzekł mąż rzucajac chuda żonę". Kości miały także żartobliwy wymiar w zainteresowaniach ludzi.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ