Piątek, 12 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Rusza Młodzieżowy Budżet Obywatelski

Data publikacji: 20 lutego 2024 r. 20:50
Ostatnia aktualizacja: 21 lutego 2024 r. 12:03
Rusza Młodzieżowy Budżet Obywatelski
 

Wystartowała kolejna edycja Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego, dzięki któremu młodzi mieszkańcy Szczecina mają wpływ na to, co ich otacza na co dzień. Każda z 34 szkół ponadpodstawowych biorących udział w MBO, ma do zagospodarowania kwotę 6 tys. złotych. Wnioski można składać do 3 marca.

– Autorzy poszczególnych projektów muszą pamiętać o tym, by zgłaszane przez nich pomysły były zgodne ze statutem szkoły – mówi Marta Kufel z Centrum Informacji Miasta UM Szczecin. – Wszystkie złożone propozycje zostaną zweryfikowane pod względem formalnym przez Kapitułę złożoną z przedstawicieli danej placówki i to właśnie Kapituła ostatecznie zdecyduje o tym, które z nich trafią pod głosowanie szkolnej społeczności. Ważne jest również to, by już na etapie zgłaszania projektu zadbać o możliwie najbardziej szczegółowy opis danego pomysłu. Istotne są takie elementy jak na przykład dokładne określenie przestrzeni, w której zgłoszony projekt miałby zostać zrealizowany czy też szczegółowy kosztorys.

Przyjmowanie wniosków od co najmniej 3-osobowych grup potrwa do 3 marca br. Następnie, po zweryfikowaniu złożonych wniosków, głosowanie na poszczególne projekty odbędzie się w dniach od 20 do 22 marca. Ogłoszenie wyników w szkołach powinno nastąpić do 25 marca br., a realizacja zwycięskich projektów do 30 czerwca br.

– Koncepcja MBO została w całości wypracowana przez Młodzieżową Radę Miasta Szczecin – przypomina Marta Kufel. – Podobnie jak w poprzednich latach, głównym celem projektu jest promowanie aktywności obywatelskiej, wspieranie i upowszechnianie idei samorządowej wśród młodzieży, umożliwienie uczniom wpływu na zagospodarowanie swoich szkół i kształtowanie tzw. umiejętności miękkich, takich jak praca w zespole czy planowanie.

Jak pokazują dotychczasowe edycje MBO, propozycje składane przez młodych ludzi stanowiły odpowiedź na potrzeby środowiska szkolnego. Wśród zwycięskich projektów, najczęściej znajdziemy tzw. strefy relaksu i aktywności fizycznej czy też zagospodarowanie podwórek szkolnych i  stworzenie na ich terenie siłowni.

(K)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Każdy, kupujący
2024-02-21 10:54:44
Nie zapominaj o reklamach tylko że wtedy szlag trafi narrację o "prywatnych wolnych mediach"
Obywatele
2024-02-21 07:25:33
A dlaczego w tym roku pieczę nad SBO sprawuje jakaś "Fundacja Możesz " ? Ile pieniędzy z budżetu dostali za tą piecze i dlaczego ? Nie było rok temu podobno pieniędzy na głosowanie w formie papierowej a pieniądze na jakieś Fundację są? O co w tym chodzi ?
@A ile podatków
2024-02-21 07:18:05
Tysiace sztuk kupionych przez młodzież e-papierosow i tysiace butelek piwa wypitego na Bulwarach powinno pokryć wydatki z podatku
Każdy, kupujący
2024-02-21 06:10:32
Każdy, kupujący towar opodatkowany, płaci podatek.
A ile podatków
2024-02-20 21:36:31
A ile podatków odprowadziła młodzież że ma swój budżet? Pytam choć mam świadomość że to pytanie raczej retoryczne i nie mam co liczyć na merytoryczną odpowiedź.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA