Środa, 29 listopada 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Ruch maleje. Rewolucji nie będzie

Data publikacji: 01 grudnia 2015 r. 08:17
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:35
Ruch maleje. Rewolucji nie będzie
Fot. R.WOJCIECHOWSKI (arch.)  

Ruch w szkołach nauki jazdy i w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego maleje. Najprawdopodobniej osoby zamierzające zdobyć prawa jazdy już się dowiedziały, że nowe, surowsze od obecnych, przepisy jednak nie wejdą w życie. Nieoficjalnie mówi się, że mogą zacząć obowiązywać dopiero w czerwcu, a nawet we wrześniu przyszłego roku.

To kolejne zamieszanie wokół praw jazdy. Tym razem nie chodzi jednak o zmiany w egzaminowaniu, ale o obostrzenia, które miały uprzykrzyć życie młodym kierowcom. Przypomnijmy. Od 4 stycznia 2016 r. każdego młodego stażem prowadzącego pojazd obowiązywać miał 2-letni okres próbny. Przez ten czas świeżo upieczeni właściciele praw jazdy jeździliby z przylepioną do szyby naklejką z zielonym listkiem. Obowiązywać ich też miały większe ograniczenia prędkości. W terenie zabudowanym 50 km/h, poza nim 80 km/h, a na ekspresówkach i autostradach - 100 km/h. Ale to nie wszystko.

Więcej we wtorkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu

Leszek WÓJCIK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

wk u rzo ny
2015-12-01 11:55:07
Kiedy się wreszcie skończy to amatorskie majdrowanie przy przepisach (nieoświetlone rowery ze zgodą na jazdę pod prąd i przejeżdżanie po pasach,za to nakaz jazdy ze światłami w upalny sierpniowy dzień, nieokreślone przepisy o jeździe po rondach itd.) a zacznie się poważna fachowa reforma Prawa o Ruchu Drogowym???

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA