sobota, 26 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Ruch maleje. Rewolucji nie będzie

Ruch maleje. Rewolucji nie będzie

Ruch maleje. Rewolucji nie będzie
Data publikacji: 2015-12-01 08:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:47
Wywietleń: 2269 43442

Ruch w szkołach nauki jazdy i w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego maleje. Najprawdopodobniej osoby zamierzające zdobyć prawa jazdy już się dowiedziały, że nowe, surowsze od obecnych, przepisy jednak nie wejdą w życie. Nieoficjalnie mówi się, że mogą zacząć obowiązywać dopiero w czerwcu, a nawet we wrześniu przyszłego roku.

To kolejne zamieszanie wokół praw jazdy. Tym razem nie chodzi jednak o zmiany w egzaminowaniu, ale o obostrzenia, które miały uprzykrzyć życie młodym kierowcom. Przypomnijmy. Od 4 stycznia 2016 r. każdego młodego stażem prowadzącego pojazd obowiązywać miał 2-letni okres próbny. Przez ten czas świeżo upieczeni właściciele praw jazdy jeździliby z przylepioną do szyby naklejką z zielonym listkiem. Obowiązywać ich też miały większe ograniczenia prędkości. W terenie zabudowanym 50 km/h, poza nim 80 km/h, a na ekspresówkach i autostradach - 100 km/h. Ale to nie wszystko.

Więcej we wtorkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu

Leszek WÓJCIK

Komentarze

wk u rzo ny
Kiedy się wreszcie skończy to amatorskie majdrowanie przy przepisach (nieoświetlone rowery ze zgodą na jazdę pod prąd i przejeżdżanie po pasach,za to nakaz jazdy ze światłami w upalny sierpniowy dzień, nieokreślone przepisy o jeździe po rondach itd.) a zacznie się poważna fachowa reforma Prawa o Ruchu Drogowym???
2015-12-01 11:55:07

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie