Środa 18 maja 2022r. 
REKLAMA

Rozwiążą lokalowe problemy pomocy społecznej. Urzędnicy do kontenera

Data publikacji: 2022-01-23 11:51
Ostatnia aktualizacja: 2022-01-24 21:47
Rozwiążą lokalowe problemy pomocy społecznej. Urzędnicy do kontenera
Z ciasnotą każdego dnia mierzą się zarówno sami pracownicy, jak i petenci. Fot. Artur BAKAJ  

Pracownicy kołobrzeskiego Urzędu Gminy od dawna borykają się z problemami lokalowymi. To samo dotyczy urzędników zatrudnionych w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, który funkcjonuje w bezpośrednim sąsiedztwie głównego budynku.

Wąskie korytarze, niewielkie gabinety i wielu petentów – to wszystko nie sprzyja zarówno komfortowi pracy, jak i bezpieczeństwu. Z ciasnotą każdego dnia mierzą się zarówno sami pracownicy, jak i petenci. Nie bez znaczenia jest przy tym pandemia i konieczność zapewnienia dystansu społecznego. Władze gminy od dawna myślą o wybudowaniu nowego obiektu, ale na razie perspektywy są dość odlegle. Samorząd dysponuje wprawdzie działką i ma gotową dokumentację nowego obiektu, ale wciąż poszukuje źródeł finansowania inwestycji. Chodzi o niebagatelną kwotę 20 mln zł. Tymczasem problem trzeba rozwiązać szybko.

Na szczęście znalazł się sposób. Gmina zainwestuje w modułowe kontenerowe biura, w których będą pracowali urzędnicy z GOPS-u. Jak ustaliliśmy, przy Urzędzie Gminy pojawią się dwa lub trzy takie obiekty. Samorząd przeznacza na to rozwiązanie 80 tys. zł. ©℗

(pw)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Razem biorac...
2022-01-24 21:32:24
Okolo 2 Miliony Ukraincow i Bialorusinow czy innych Nacji... znalazlo Sobie w Polsce prace... a Polacy we wlasnym Kraju... Nie po-trafia Sobie po-radzic !!/?
Jest Wyjscie...!
2022-01-24 11:46:54
Spoleczna Pomoc przydzielac tylko Tym w bardzo Uzasadnionych Przypadkach... a reszte z "Wiekszymi czy mniejszymi Kaktusami, co juz po-wyrastaly Im na dloniach"...Pogonic na po-czatek - do Aktywniejszego Po-szukiwania Pracy...!/!!
Urzędnicy do ....
2022-01-23 15:10:08
"Urzędnicy do kontenera". Kontener do Bałtyku w najgłębsze miejsce wskazane przez Greenpeace i "słowiki".

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA