Środa 18 maja 2022r. 
REKLAMA

Centrum biznesowe z apartamentowcem w tle

Data publikacji: 2022-01-16 19:55
Ostatnia aktualizacja: 2022-01-16 19:55
Centrum biznesowe z apartamentowcem w tle
Tu ma powstać centrum biznesowe. Fot. Artur BAKAJ  

Właściciel nieruchomości u zbiegu ulic Solnej i Jedności Narodowej w Kołobrzegu chce na swoim terenie wznieść centrum biznesowe. W grudniu spotkał się w tej sprawie z radnymi, którym przedstawił swoją koncepcję.

Przedsiębiorca nie ukrywał, że w ramach inwestycji chce wznieść także apartamentowiec. Nie wszystkim się to podoba. Radna Izabela Zielińska uważa, że sam pomysł uruchomienia centrum biznesowego jest dobry, ale już budowa apartamentowca niekoniecznie.

Z kolei rady Krzysztof Plewko, który raczej uchodzi za miejskiego oponenta, tym razem pomysłowi przyklaskuje. Zauważa, że na inwestycji zarobiłby nie tylko inwestor, ale i miasto. Chodzi chociażby o podatek od nieruchomości.

Bez względu na to, kto ma rację, to i tak pozostaje jeden problem. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego nie przewiduje budowy we wskazanym miejscu wysokiego obiektu, jaki miałby się tam pojawić. Z tego powodu zasugerowano, aby inwestor zmodyfikował swój pomysł tak, by obiekt wpisywał się w obowiązujące w mieście prawo. ©℗

(pw)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA