Piątek, 22 września 2023 r. 
17 szczecin
REKLAMA

Rozsądek ludowy zwyciężył

Data publikacji: 09 października 2016 r. 08:53
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:17
Rozsądek ludowy zwyciężył
 

Jarosław Rzepa – dotychczasowy szef PSL na Pomorzu Zachodnim nadal będzie pełnił te funkcję przez najbliższe cztery lata. W sobotnich wyborach pokonał swojego kontrkandydata 172 głosami do 61. PSL zapowiada szerokie uczestnictwo w najbliższych wyborach samorządowych.

W sobotę w Szczecinie odbyły się wybory nowych władz PSL na Pomorzu Zachodnim. Do piątku jedynym kandydatem był dotychczasowy prezes partii w Zachodniopomorskiem – wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa. Ale dwa dni temu okazało się, że ma przeciwnika. Swoją kandydaturę zgłosił Witold Ruciński – wiceprzewodniczący sejmiku województwa.

Ale nie przekonał delegatów na regionalny zjazd partii. Na Rzepę zagłosowały 172 osoby. Na Rucińskiego 61.

- Chciałem stanąć do tych wyborów i pokazać, że jest także drugi kandydat, poważny, pełnoprawny kandydat, że to nie zając. Rozsądek ludowy zwyciężył – stwierdził Ruciński po głosowaniu.

Rzepa nie krył zadowolenia z osiągniętego wyniku.

- Odzwierciedla on moją pracę w ciągu ostatnich czterech lat. W poprzednich wyborach różnica głosów wynosiła tylko 16 – stwierdził stary – nowy szef PSL na Pomorzu Zachodnim.

W zjeździe wziął udział prezes PSL Władysław Kosiniak – Kamysz.

- PiS wyzyskał polską wieś i ją odrzucił. Konserwatywnych wyborców oszukał – mówił prezes PSL.

Zapowiedział także wystawienie kandydatów partii w najbliższych wyborach samorządowych.

- Nie jest nam łatwo w dużych miastach. Ale myślę, że w PSL oraz wśród sympatyków partii znajdą się – uznał Kosiniak – Kamysz.

(dar)

Fot. Robert STACHNIK

Na zdjęciu: Przemawia Władysław Kosiniak-Kamysz, szef Ludowców, siedzi przewodniczący PSL w regionie - Jarosław Rzepa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

PO-walony/a
2016-10-10 11:31:41
Znów trzepie w łeb z tym pisaniem PO ? PO wizycie u psychiatry POpuści PO zażyciu leków.
PO Socjalizm Lewicowy...
2016-10-09 23:11:31
A ile jeszcze tak Komunistycznego jak i PO-stkomunistycznego programu ma w sobie dzisiejszy PSL...??
Jeszcze Kopernikiem nie byłeś !
2016-10-09 14:44:41
.
Sołtys
2016-10-09 11:41:02
Mam pytanie, czy został złożony w Sejmie projekt ustawy o sołtysach i radach sołeckich. cytat – Ta ustawa jest przygotowywana i we wrześniu zostanie złożona – poinformował W.K.K. Jako sołtys dostałem list z takimi właśnie informacjami. Może ktoś z PSL napisze informacje. Jako sołtys, napiszę tak - zapier.........m i nic z tego nie mam. Dla ciekawych, dieta sołtysów uzależniona jest od uchwał rad miejskich. Niektórzy nie mają nic, inni po tysiącu lub i więcej. Niech w końcu będzie to ustawowo zapisane. Tyle i tyle, oraz uprawnienia. Przecież sołtys to przewodniczący jednostki pomocniczej gminy, a traktuje się go jak niepotrzebnego ś....a. Sołtysom powinny przysługiwać wszystkie prawa i obowiązki jakie przysługują funkcjonariuszom publicznym.
miki
2016-10-09 10:34:07
Przyspawani do stołków...
Jarun
2016-10-09 10:26:19
Ludowcy to byli przed wojną. Teraz są karierowicze upychani na państwowe stołki i agencje. Większość z nich pługa nie widziało a ziemię mają w doniczkach. Takich mamy "ludowców".

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA