niedziela, 23 września 2018.
Strona główna > Wiadomości > Rozpoczyna się wymiana nawierzchni – będą utrudnienia

Rozpoczyna się wymiana nawierzchni – będą utrudnienia

Rozpoczyna się wymiana nawierzchni – będą utrudnienia
Data publikacji: 2018-05-05 21:42
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:39
Wywietleń: 1700 326139

Pogoda sprzyja, a temperatury są coraz wyższe, dlatego rozpoczynają się prace związane z wymianą nawierzchni. Po weekendzie majowym kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na ulicy Gryfińskiej.

Od 6 maja w godzinach wieczornych i nocnych (18-6) na ulicy Gryfińskiej prowadzone będą roboty drogowe polegające na wymianie nawierzchni bitumicznej. Prace rozpoczną się tego dnia po godzinie 21. Remontem objęty będzie odcinek od ulicy Struga do wiaduktu na ul. Batalionów Chłopskich.

– W ramach prac planowane jest frezowanie nawierzchni, regulacja infrastruktury podziemnej, ułożenie warstwy wiążącej, siatki szklano-węglowej, która pozwoli na dłuższe użytkowanie nawierzchni i zminimalizuje jej pęknięcia oraz warstwy ścieralnej. Ulica będzie przejezdna, jednak utrudnień można spodziewać się na przykład ze względu na odkryte urządzenia podziemne. Prace będą trwały około tygodnia, w zależności od warunków atmosferycznych – informuje Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.

Następnie wymiana nawierzchni planowana jest na ul. Kaszubskiej, Jana z Kolna i 26 Kwietnia. Drogowców spotkamy w tym roku również między innymi na ulicy Leszczynowej, Bohaterów Warszawy, Sikorskiego, Cyryla i Metodego, Gdańskiej, Rydla i Szosie Stargardzkiej.

– Prace prowadzone będą w taki sposób, aby uciążliwość dla kierowców była jak najmniejsza, tam gdzie to możliwe w nocy i po szczycie komunikacyjnym. Remontowane będą najbardziej zniszczone odcinki ulic – podaje ZDiTM.

Trwa także bieżące łatanie dziur, które pojawiły się na naszych drogach. Na ulicach Szczecina można spotkać kilka brygad pracujących na dwie zmiany. Usuwane są wszystkie zgłoszone ubytki. Można je zgłaszać pod numerem telefonu: (91) 48 00 401.

Prace wykona firma Strabag w ramach zawartej umowy na bieżące utrzymanie dróg.

(p) 

Fot. Mirosław Winconek (arch.)

Komentarze

Jola
Też pytam kiedy remont Modrej/Koralowej. Pieniądze ponoć są, tylko brak decyzji...
2018-05-06 19:51:05
Antydebil
Cyt.– Prace prowadzone będą w taki sposób, aby uciążliwość dla kierowców była jak najmniejsza, tam gdzie to możliwe w nocy i po szczycie komunikacyjnym... Może nareszcie do kogoś dotarło ,że to drogowcy są utrudnieniem dla tysięcy kierowców,a nie odwrotnie.Wiadomo że naprawy nawierzchni są potrzebne i kiedyś trzeba je wykonać.Dobrze że odbędzie się to wtedy gdy ruch jest zminimalizowany. Plus za dobre chęci się należy.
2018-05-06 05:18:39
zs11111
a Bezrzecze to kiedy?
2018-05-06 02:56:39

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Filharmonia w nowej odsłonie
Przeszedł Marsz Równości
Marynarz ponownie z koszulką
Poprzedni Następny
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy