poniedziałek, 23 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Rozpoczęło się składanie wniosków emerytalnych

Rozpoczęło się składanie wniosków emerytalnych

Rozpoczęło się składanie wniosków emerytalnych
Data publikacji: 2017-09-02 11:52
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:27
Wywietleń: 1292 290598

Od 1 października wchodzi w życie nowa ustawa o obniżeniu wieku emerytalnego. Od piątku przyszli emeryci ruszyli więc do oddziałów i inspektoratów zachodniopomorskiego ZUS. Pierwszy klient pojawił się przed wejściem już o godzinie 5 rano, mimo że instytucja rozpoczyna pracę o godz. 8. 

Ustawa przywraca powszechny wiek emerytalny, który obowiązywał przed 1 stycznia 2013 r.

- Dla kobiet jest to 60 lat i 65 lat dla mężczyzn. Bez wymogu posiadania określonego stażu ubezpieczeniowego - przypomniał Zbigniew Zalewski, dyrektor szczecińskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. 

ZUS oszacował, że do Zakładu napłynie zwiększona ilość wniosków emerytalnych.

- Spodziewamy się ich około 18,5 tys. W całym kraju będzie ich 330 tys. - wyliczał dyrektor Zalewski.  

Podczas spotkania z dziennikarzami podkreślono, że obecnie przejście na emeryturę nie jest obowiązkowe. To przywilej. Lecz jeśli ktoś zdecyduje się pójść na nią później, to każdego roku zyska o ok. 8 procent większą kwotę tego świadczenia. 

Osoby, które chciałyby się dowiedzieć, jakie czynniki mogą mieć wpływ na wysokość ich prognozowanej emerytury, mogą się zgłosić do doradców emerytalnych. W ZUS przy ul. Matejki jest ich 5, przy ul. Andre Citroena - 3, natomiast w inspektoratach na terenie województwa - 16.

Tekst i fot. (kl)

Na zdjęciu od lewej: Małgorzata Wiśniewska, doradca emerytalny; dr Zbigniew Zalewski, dyrektor szczecińskiego ZUS; Dorota Janicka, zastępca dyrektora ds świadczeń. 

Komentarze

Odp. do lily...
A dlaczego Wszyscy Faceci maja byc "Ukarani"... i pracowac ciezej, niebezpieczniej i brudniej i dluzej... az do 65 lat ?? A wiec: mamy juz w Polsce "Rowno-Uprawnienie" czy jeszcze NIE...?? Wy Kobiety i tak zyjecie dluzej od Facetow az o 5-7 lat !! Gdyz tego typu wczesniejszymi Emerytuami... to Wy Kobiety "Powykanczacie" predzej czy pozniej Caly Finansowy System Emerytalny ! Nie mowiac juz o tym, ze Dziadki (a nie tylko Babcie !) chca miec rowniez taka sama mozliwosc i szanse... nacieszyc sie chocby na ostatnie lata swego krotszego zycia... Wnuczetami !!
2017-09-05 12:53:27
Pablos
Gównouprawnienie, kuźwa jego mać.
2017-09-03 11:39:36
lily
Szanowny Panie, ja nie chce miec dzieci to raz, a dwa,ze nie kazdy je moze miec,to czemu ma byc ukarany? bez jaj.poza tym sa tacy,co naklepia w imie Boe-co rok to prorok i dosc ,ze maja 500 plus,a wiadomo,ze taka kobieta raczej do pracy nigdy nie pojdzie z 4ka dzieci, to za co ma dostawac? bez jaj!!!
2017-09-03 08:59:07
Bardziej Sprawiedliwie...
A przeciez Faceci zyja krocej od Kobiet o ok. 5-7 lat - to raczej powinno byc odwrotnie !! A po 2-gie, powinno sie Ustalic tak: te Kobiety ktore nie urodza zadnego dziecka - to powinny rowniez pracowac do 65-go roku zycia ! Natomiast te Kobiety... ktore urodza tylko 1-no dziecko - to powinny miec mozliwosc przejscia na Emeryture juz po ukonczeniu 64-go roku zycia, po urodzeniu 2-ki dzieci juz po ukonczeniu 63-go roku zycia, po urodzeniu 3-ki dzieci juz to po ukonczeniu 62-go roku zycia, po urodzeniu 4-ki dzieci to juz po ukonczeni 61-roku zycia , a Kobiety z 5-ka dzieci (i ewentualnie wiecej...?) to juz po ukonczeniu 60-go roku zycia !!
2017-09-02 22:55:51

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
25
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Potańcówka w szczecińskiej Różance
Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy