Poniedziałek, 26 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Różne twarze wolontariatu

Data publikacji: 08 grudnia 2015 r. 15:54
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:36
Różne twarze wolontariatu
 

W ciągu kilku dni w Szczecinie i regionie odbyło się kilkanaście akcji wolontariackich. Zakończyła się akcja „Przystanek Wolontariat".

W poniedziałkowy wieczór w szczecińskim Teatrze Lalek Pleciuga odbyła się Gala Obywatelska. Wydarzenie było podsumowaniem akcji „Przystanek Wolontariat", czyli nowej odsłony Tygodnia Aktywności. Pretekstem do jej przeprowadzenia był Międzynarodowy Dzień Wolontariatu, który przypadał na 5 grudnia.

Od pierwszego do siódmego grudnia w Szczecinie, Koszalinie odbywały się różne wydarzenia związane z wolontariatem. Były to m.in. otwarte spotkania w filiach szczecińskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej na temat pomocy rozwojowej, czy rozmowy ze specjalistami w wolontariacie kulturalnym, akcyjnym czy na rzecz osób niepełnosprawnych.

Do „Przystanku Wolontariat" przyłączyli się także szczecińscy dziennikarze, którzy wzięli udział w akcji „7xWolnotariat". Prowadzili oni zajęcia, spotkania lub warsztaty m.in. w młodzieżowym ośrodku socjoterapii, centrum opieki nad dzieckiem, schronisku dla zwierząt, domu kombatanta. Efektem jest kilkuminutowy film obrazujący te działania. Jego premiera miała miejsce podczas Gali Obywatelskiej, dostępny jest także w internecie.

 - Sam fakt, że wolontariusze nie dostają pieniędzy za swoją pracę, sprawia, że jesteśmy w stanie się czemuś poświęcić. W ten sposób możemy rozwinąć samych siebie, a także ludzi, z którymi pracujemy. To także okazja do poznania wielu interesujących osób - mówi Kinga Rabińska, zastępca dyrektora Szczecińskiego Inkubatora Kultury, koordynatorka akcji „7xWolontariat". „Kurier" również wziął udział w tej inicjatywie.

Podczas gali zbierano książki, które zostaną przekazane na cele charytatywne dla Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. Podziękowano również osobom zaangażowanym społecznie. ©℗

(szymw)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Fot. Poniedziałkowa Gala Obywatelska w Teatrze Lalek Pleciuga.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Broadway
2015-12-10 15:17:08
Jak się rewia nie podobała można było wyjść z sali. Obecnie młodzież ogląda lepsze rzeczy w internecie, niż tego rodzaju występy. Poza tym od kilku lat "kościół" nie zabrania bawić się w adwencie.
Zgoda
2015-12-09 07:21:55
Kto wyraził zgodę i zamówił występ rewiowego teatru na galę wolontariatu w Pleciudze, podczas którego panie ochoczo fikały przed licznie zgromadzoną tam młodzieżą? Nie wspominając już, że jest adwent.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA