sobota, 22 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Różne twarze wolontariatu

Różne twarze wolontariatu

Różne twarze wolontariatu
Data publikacji: 2015-12-08 15:54
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:48
Wywietleń: 1460 46939

W ciągu kilku dni w Szczecinie i regionie odbyło się kilkanaście akcji wolontariackich. Zakończyła się akcja „Przystanek Wolontariat".

W poniedziałkowy wieczór w szczecińskim Teatrze Lalek Pleciuga odbyła się Gala Obywatelska. Wydarzenie było podsumowaniem akcji „Przystanek Wolontariat", czyli nowej odsłony Tygodnia Aktywności. Pretekstem do jej przeprowadzenia był Międzynarodowy Dzień Wolontariatu, który przypadał na 5 grudnia.

Od pierwszego do siódmego grudnia w Szczecinie, Koszalinie odbywały się różne wydarzenia związane z wolontariatem. Były to m.in. otwarte spotkania w filiach szczecińskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej na temat pomocy rozwojowej, czy rozmowy ze specjalistami w wolontariacie kulturalnym, akcyjnym czy na rzecz osób niepełnosprawnych.

Do „Przystanku Wolontariat" przyłączyli się także szczecińscy dziennikarze, którzy wzięli udział w akcji „7xWolnotariat". Prowadzili oni zajęcia, spotkania lub warsztaty m.in. w młodzieżowym ośrodku socjoterapii, centrum opieki nad dzieckiem, schronisku dla zwierząt, domu kombatanta. Efektem jest kilkuminutowy film obrazujący te działania. Jego premiera miała miejsce podczas Gali Obywatelskiej, dostępny jest także w internecie.

 - Sam fakt, że wolontariusze nie dostają pieniędzy za swoją pracę, sprawia, że jesteśmy w stanie się czemuś poświęcić. W ten sposób możemy rozwinąć samych siebie, a także ludzi, z którymi pracujemy. To także okazja do poznania wielu interesujących osób - mówi Kinga Rabińska, zastępca dyrektora Szczecińskiego Inkubatora Kultury, koordynatorka akcji „7xWolontariat". „Kurier" również wziął udział w tej inicjatywie.

Podczas gali zbierano książki, które zostaną przekazane na cele charytatywne dla Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. Podziękowano również osobom zaangażowanym społecznie. ©℗

(szymw)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Fot. Poniedziałkowa Gala Obywatelska w Teatrze Lalek Pleciuga.

Komentarze

Broadway
Jak się rewia nie podobała można było wyjść z sali. Obecnie młodzież ogląda lepsze rzeczy w internecie, niż tego rodzaju występy. Poza tym od kilku lat "kościół" nie zabrania bawić się w adwencie.
2015-12-10 15:17:08
Zgoda
Kto wyraził zgodę i zamówił występ rewiowego teatru na galę wolontariatu w Pleciudze, podczas którego panie ochoczo fikały przed licznie zgromadzoną tam młodzieżą? Nie wspominając już, że jest adwent.
2015-12-09 07:21:55

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie