Poniedziałek 25 października 2021r. 
REKLAMA

Różne odcienie filharmonii [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 2018-05-25 00:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:11
Różne odcienie filharmonii
 

24 maja wieczorem Filharmonia Szczecińska rozbłysła kolorami. Wyjątkowy eksperyment miał pokazać możliwości oświetleniowe fasady budynku, które nigdy wcześniej nie były w pełni wykorzystywane. Test okazał się fascynującym widowiskiem świetlnym, który zgromadził przed filharmonią wiele osób.

Było to przygotowanie do wrześniowego festiwalu MUSIC.DESIGN.FORM, podczas którego po raz pierwszy budynek zagra światłem na tak szeroką skalę. Na co dzień świeci się na biało.

– W wyjątkowych okolicznościach bywał już podświetlany kolorami Szczecina: biało-zielono-niebieskimi lub kolorami narodowymi: biało-czerwonymi. Testowane było także podświetlanie fasady na różowo podczas Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy – mówi Ewa Porada-Spieszny, zastępca dyrektora filharmonii w Szczecinie.

Czwartkowe testy pozwolą wyłonić najciekawsze pomysły na iluminację, które staną się punktem wyjścia dla właściwych animacji świetlnych towarzyszących festiwalowi MUSIC.DESIGN.FORM w dniach 19-23 września.

(p)

Film: Paulina Sikora

Fot. Grzegorz Siwa

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ