wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Filharmonia nie rozbłyśnie trójkolorowo

Filharmonia nie rozbłyśnie trójkolorowo

Filharmonia nie rozbłyśnie trójkolorowo
Data publikacji: 2015-11-14 14:16
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:45
Wywietleń: 2050 37515

- Nasz panel sterowniczy nie pozwala na podświetlenie budynku w kolorach francuskiej flagi – mówi Maciej Skrzetuski, z działu promocji szczecińskiej filharmonii. Apel o zsolidaryzowanie się w ten sposób z Paryżem, pogrążonym w żałobie po terrorystycznych atakach, pojawił się na facebookowym profilu „Uśmiechnij się- jesteś w Szczecinie”.  

Po piątkowych wydarzeniach, swoje wsparcie dla francuskiej stolicy wyraziło wiele miast świata, podświetlając swoje centralne punkty: Tower Bridge i stadion Wembley w Londynie, operęw Sydney, posąg Chrystusa w Rio de Janeiro. W Polsce do akcji włączyły się m.in. Kraków i Warszawa. 

- Choćbyśmy bardzo chcieli, nie mamy możliwości podświetlić filharmonii na biało-czerwono-niebiesko – tłumaczy Maciej Skrzetuski. - Nasz panel to cztery przyciski: kolor biały, narodowe barwy białe-czerwone, Floating Garden – biało-niebiesko-zielone i opcja motywu śniegu.Panel strategiczny jest w Warszawie, my tu na miejscu nie mamy możliwości wprowadzania w nim zmian. Też nam szkoda, że możliwości jest tak mało

Umowę z projektantami iluminacji filharmonii podpisał Wydział Inwestycji Urzędu Miasta. W jego gestii jest również wprowadzenie ewentualnych zmian. © 

(kas)

Fot. Dariusz Gorajski

Fot. www.facebook.com

Filharmonia nie rozbłyśnie trójkolorowo

Komentarze

Boromeusz_
Tak powinny być podświetlone wszystkie obiekty wielkopowierzchniowe a nie tylko Filharmonia Wielkopowierzchniowa w Szczecinie. Niestety nie zauważyłem żadnego podświetlenia w Shopping Center Auchan ani w Lee Roy Merlin.Czy każda samorządowa instytucja kultury budżetowej na garnuszku skarbu miasta musi zajmować się polityczną gestykulacją skoro sami zainteresowani czyli korporacje francuskie tego nie robią ?
2015-11-16 11:45:10
bolo
ile innych pijawek wysysa pieniadze ze szczecinskiej filharmoni i za co? czy w Polsce wszedzie rzadzi mafia?
2015-11-15 06:40:53
kamikaze
niestety kiepskie to świadectwo o naszym mieście,
2015-11-14 23:55:14
Szczecinianin
Robert - ty jesteś komunistą jakimś czy jak? "Bo u nas najważniejszy jest patriotyzm symboliczno-kolorystyczny. " A jaki ma być ? Patriotyzm oznacza miłowanie swojej ojczyzny, czyli Polski, chyba, że twoja ojczyzna jest na wschód to faktycznie możesz miłować j.e. Władimira.
2015-11-14 22:06:16
wydumany problem
Kto się wstydzi? Infantylni hipokryci. W Syrii ścięto 100 tysięcy chrześcijan i nikt niczego nie podświetlał.
2015-11-14 21:30:30
wstyd !!!!!!!!!!!!!!!!
Szczecin niczym Pcim Dolny - zaścianek ...... kompromitacja , wstyd. wstyd, wstyd! , wstyd!!!!!!!!!!!!!
2015-11-14 18:55:25
Jarun
120 mln. wydane na filharmonię i ten gniot co...nie rozbłyśnie ?! Załóżcie światełka za 10 zł - takie jak na choinkę.
2015-11-14 17:39:43
Robert
Bo u nas najważniejszy jest patriotyzm symboliczno-kolorystyczny. Dlatego "panel sterowniczy" musi obowiązkowo przewidywać kolor flagi narodowej. Kto by się tam solidarnością z innymi narodami przejmował. Ma być wsobnie. A swoją drogą pan z promocji szczególną lotnością i inwencją też nie błysnął.
2015-11-14 16:19:05
Ursa
"Panel strategiczny jest w Warszawie, my tu na miejscu nie mamy możliwości wprowadzania w nim zmian." Dobre sobie- to po co w ogóle tu są jacyś "zarządcy"? Przecież ci w Warszawie by wystarczyli.
2015-11-14 16:05:23
olo
Taka poważna inwestycja, nagradzana wieloma nagrodami i nie można samodzielnie wprowadzać zmian. To jakiś żart. Może miasto musi wykupić rozszerzony abonament aby na pilocie było więcej przycisków:)
2015-11-14 15:07:32