niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Rozgrzewali brokułową i uśmiechami

Rozgrzewali brokułową i uśmiechami [GALERIA]

Rozgrzewali brokułową i uśmiechami
Data publikacji: 2015-11-28 18:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:47
Wywietleń: 1840 42957
Ruch społeczny Help Fest powraca na plac Lotników w Szczecinie, by w co drugą zimową sobotę, karmić głodnych i potrzebujących. Dziś ( 28 listopada) organizatorzy akcji przy padającym śniegu rozgrzewali wszystkich chętnych zupą brokułową, kawą i uśmiechami. 

Akcja Help Fest rozpoczęła się trzy lata temu. Grupa przyjaciół i znajomych wspólnymi siłami, dzięki wsparciu rzeczowemu i finansowemu ludzi dobrej woli, zimą co dwa tygodnie przygotowuje ciepłe jedzenie i rozdają je ubogim na pl. Lotników. Ten sezon pomagania rozpoczęli w sobotę brokułową, pieczywem, ciastem i kawą. 

- Jak dobrze, że znów dają tu zupę, nareszcie zjem coś ciepłego - mówiła w sobotę jedna z kobiet, która czekała aż wolontariusze ustawią swój namiot, by od godz. 14 wydawać posiłki. - W domu nie gotuję, nie mam za co. Mieszkam niedaleko, będę tu przychodzić za każdym razem. 

Ola Lewtak z Help Fest przypomina, że ta akcja pomocowa opiera się na gestach społeczeństwa. 

- Każdy, kto chce, może się włączyć - zaprasza. - Chętnie przyjmiemy warzywa i produkty żywnościowe, z których będziemy mogli gotować. Można również dokonać przelewu na nasze konto, nawet symbolicznego. Albo upiec blachę ciasta i przynieść tu na miejsce. Może ktoś zechce podarować nowe czapki, szaliki, rękawiczki, bo ludziom, którzy do nas przychodzą, są one potrzebne. 

Działania Help Fest spotykają się z dużą życzliwością. 

- W piątek okazało się, że potrzebujemy stołu do wydawania posiłków, bo ten, który mieliśmy, nie spełnał już swojej roli - mówi Ola Lewtak. - Pomógł nam Michał Materla! Pilnie szukaliśmy też namiotu, kupiła go dla nas pani Eliza, która prowadzi grupę pomocową na Facebooku. Jesteśmy im bardzo wdzięczni. 

Kolejna akcja za dwa tygodnie. Następna, już świąteczna, 26 grudnia. Więcej na  helpfest.pl i na Facebooku. 
(gan) 
Fot. Anna GNIAZDOWSKA
Rozgrzewali brokułową i uśmiechami Rozgrzewali brokułową i uśmiechami Rozgrzewali brokułową i uśmiechami Rozgrzewali brokułową i uśmiechami

Komentarze

Dla UBOGICH Miasta Szczecina w roku 2015-ym,
A co... tak wszyscy Politycy, Radni i Proboszcze Parafi Miasta na to...? Gdzie o Prezydencie Miasta, Marszalku, Wojewodzie oraz Koscielnych Biskupach Miasta...juz nie wspomne ! !
2015-11-28 22:10:46

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie