Piątek, 12 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Rozgrzewali brokułową i uśmiechami [GALERIA]

Data publikacji: 28 listopada 2015 r. 18:09
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:35
Rozgrzewali brokułową i uśmiechami
 
Ruch społeczny Help Fest powraca na plac Lotników w Szczecinie, by w co drugą zimową sobotę, karmić głodnych i potrzebujących. Dziś ( 28 listopada) organizatorzy akcji przy padającym śniegu rozgrzewali wszystkich chętnych zupą brokułową, kawą i uśmiechami. 

Akcja Help Fest rozpoczęła się trzy lata temu. Grupa przyjaciół i znajomych wspólnymi siłami, dzięki wsparciu rzeczowemu i finansowemu ludzi dobrej woli, zimą co dwa tygodnie przygotowuje ciepłe jedzenie i rozdają je ubogim na pl. Lotników. Ten sezon pomagania rozpoczęli w sobotę brokułową, pieczywem, ciastem i kawą. 

- Jak dobrze, że znów dają tu zupę, nareszcie zjem coś ciepłego - mówiła w sobotę jedna z kobiet, która czekała aż wolontariusze ustawią swój namiot, by od godz. 14 wydawać posiłki. - W domu nie gotuję, nie mam za co. Mieszkam niedaleko, będę tu przychodzić za każdym razem. 

Ola Lewtak z Help Fest przypomina, że ta akcja pomocowa opiera się na gestach społeczeństwa. 

- Każdy, kto chce, może się włączyć - zaprasza. - Chętnie przyjmiemy warzywa i produkty żywnościowe, z których będziemy mogli gotować. Można również dokonać przelewu na nasze konto, nawet symbolicznego. Albo upiec blachę ciasta i przynieść tu na miejsce. Może ktoś zechce podarować nowe czapki, szaliki, rękawiczki, bo ludziom, którzy do nas przychodzą, są one potrzebne. 

Działania Help Fest spotykają się z dużą życzliwością. 

- W piątek okazało się, że potrzebujemy stołu do wydawania posiłków, bo ten, który mieliśmy, nie spełnał już swojej roli - mówi Ola Lewtak. - Pomógł nam Michał Materla! Pilnie szukaliśmy też namiotu, kupiła go dla nas pani Eliza, która prowadzi grupę pomocową na Facebooku. Jesteśmy im bardzo wdzięczni. 

Kolejna akcja za dwa tygodnie. Następna, już świąteczna, 26 grudnia. Więcej na  helpfest.pl i na Facebooku. 
(gan) 
Fot. Anna GNIAZDOWSKA
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Dla UBOGICH Miasta Szczecina w roku 2015-ym,
2015-11-28 22:10:46
A co... tak wszyscy Politycy, Radni i Proboszcze Parafi Miasta na to...? Gdzie o Prezydencie Miasta, Marszalku, Wojewodzie oraz Koscielnych Biskupach Miasta...juz nie wspomne ! !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA