Niedziela 23 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Rozdadzą uśmiechy na Jasnych Błoniach

Data publikacji: 2018-10-05 09:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:21
Rozdadzą uśmiechy na Jasnych Błoniach
 

W piątek 5 października przypada Światowy Dzień Uśmiechu. W ten dzień Fundacja "Dr Clown" w Szczecinie oraz całej Polsce w ramach akcji "Uśmiechnij się, podaj dalej" rozda uśmiechy i będzie zachęcać do dzielenia się nimi z innymi.

Uśmiech leczy! - brzmi motto Fundacji. Jak pokazują badania wzmacnia on odporność, działa przeciwbólowo, antystresowo, łagodzi wiele dolegliwości psychosomatycznych, a nawet sprzyja odchudzaniu.

W ramach akcji Uśmiechnij się, podaj dalej wolontariusze Fundacji "Dr Clown" będą rozdawać uśmiechy i prezentować klaunadę w Szczecinie. Na Jasnych Błoniach w piątek w godzinach 15-17 będzie można otrzymać naklejkę z uśmiechem, poznać tajniki gelotologii i dowiedzieć się więcej o wolontariacie w Fundacji.

Fundacja "Dr Clown" od 1999 roku prowadzi program "Terapii śmiechem i zabawą" (geloterapii) w szpitalach oraz placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych. Wolontariusze Fundacji - "doktorzy clowni", w kolorowych strojach, niosą uśmiech i bawiąc, likwidują napięcia spowodowane trudną sytuacją osób zmagających się z chorobą i trudnościami życiowymi. "Doktorzy clowni" odwiedzają rocznie prawie 60 000 potrzebujących w 170 szpitalach i placówkach specjalnych w ponad 80 miastach w całej Polsce.

W Szczecinie Fundacja odwiedza chorych na oddziałach dziecięcych w szpitalu w Zdrojach.

(k)

Fot. Fundacja "Dr Clown

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA