Czwartek 27 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Pociąg do uśmiechu

Data publikacji: 2018-03-21 12:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:06
Pociąg do uśmiechu
Fot. Marta Szewerda/Dr Clown  

Pierwszego dnia wiosny (21 marca) pasażerowie kilkunastu pociągów, m.in. „Gałczyński" i „Podlasiak", spotkają w nich „doktorów clownów”. Będą rozdawać uśmiechy, zachęcać do życzliwości i wspierania „Terapii śmiechem” chorych dzieci oraz pokazywać, jak niezwykłą moc ma uśmiech.

Kolorowo ubrani wolontariusze Fundacji „Dr Clown” m.in. wśród pasażerów IC „Gałczyński" pomiędzy Szczecinem Głównym (odj.16.08) a Stargardem (przyj.16:43) i TLK „Podlasiak" na odcinku Stargard (odj. 17:01) - Szczecin Główny (przyj.17:40) będą prowadzić interaktywne zabawy i animacje, prezentować elementy iluzji i klaunady, które na co dzień wykorzystują w „Terapii śmiechem”. Wręczą podróżnym czerwone noski - swój charakterystyczny atrybut, oraz recepty na uśmiech z nietypowymi „zaleceniami lekarskimi”.

– W Fundacji „Dr Clown” już od 19 lat udowadniamy, że śmiech to najlepsze lekarstwo - mówi jej prezes Anna Czerniak. - Dlatego przynosimy uśmiech chorym w szpitalach oraz innym osobom, które szczególnie mocno go potrzebują.

Prowadzona po raz drugi akcja „Pociąg do uśmiechu”, której partnerami są PKP SA, PKP Intercity i PKP Polskie Linie Kolejowe SA, ma zachęcać do podarowania tego niecodziennego leku chorym dzieciom i seniorom w szpitalach oraz placówkach w całej Polsce. Można to zrobić, przekazując datek na stronie pomagam.drclown.pl.

(mag)

Fot. Marta Szewerda/Dr Clown 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA