niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nowinki na Wilczej

Nowinki na Wilczej

Nowinki na Wilczej
Data publikacji: 2015-11-03 11:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:44
Wywietleń: 2023 35139

Nowe, dodatkowe, ale na stałe, przystanki dla autobusów miejskich pojawią się pomiędzy obecnymi przystankami „Wilcza Wiadukt" i „Komuny Paryskiej" na trasie w kierunku północnych osiedli Szczecina i Polic. Jednocześnie wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. ZDiTM zapowiada też w tym rejonie udogodnienia dla rowerzystów.

Teraz trwa urządzanie przystanku z zatoką autobusową od strony jezdni w kierunku centrum Szczecina tuż za skrzyżowaniem z ul. Jana Kułakowskiego, gdzie będą zatrzymywać się pojazdy kursujące na liniach, których trasy kończą się na pętlach na pl. Rodła lub przy ul. Kołłątaja. Natomiast przystanek dla autobusów jadących w kierunku m.in. do: Golęcina, Stołczyna, Skolwina, Polic zlokalizowany będzie w sąsiedztwie kładki nad ul. Wilczą.

Utworzony zostanie pas rowerowy na odcinku od ul. Komuny Paryskiej do przystanku w rejonie kładki. Tam też już robotnicy rozbierają znajdujący się wzdłuż jezdni spory odcinek starego zdewastowanego chodnika. Z pasa rowerowego będą mogli korzystać rowerzyści jadący w kierunku ul. Obotryckiej. Ponadto dobudowany będzie fragment drogi dla rowerów, która połączy nowy pas rowerowy z istniejącą za ul. Rugiańską drogą dla rowerzystów.

Prace będą prowadzone przy sprzyjających warunkach atmosferycznych w ramach umów na bieżące utrzymanie nawierzchni i oznakowania. Wykonawca prac firma Strabag na realizację zadania dostała czas do drugiej połowy grudnia. Jednym z zatrudnionych do tych prac podwykonawców jest firma LJ Drogan. ©℗

(MIR)

Komentarze

Greg
czy ktoś widział w jak fachowy sposób zostały sfrezowane stare linie oddzielające jezdnie?? Masakra, jedno naprawia drugie zepsują.
2015-11-03 11:56:11
Zabrakło tylko 150m.
żeby połączyć ul. Kruczą z Trasą Północną. Kierowcy kręcą się zapchanymi ulicami Kormoranów, Thugutta i Rostocką, żeby "nie przeciążyć" ul. Królewskiego.
2015-11-03 11:14:19
Marnotrastwo pieniędzy
Zatoki przystankowe ok, ale zamiast wyznaczać pas rowerowy, poszerzyliby ulicę o 1-1,5 tak, aby pod górę były dwa pasy ruchu. Po drodze nie ma przejść dla pieszych, a dzięki temu rozwiązaniu skończyłyby się korki na ul. Sczanieckiej. A tak znowu wywala się publiczne pieniądze w przysłowiowe "błoto". Jakie są koszty tych robót?
2015-11-03 10:49:29

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie