Sobota, 20 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Rozbój w kwiaciarni. Jest akt oskarżenia

Data publikacji: 07 listopada 2018 r. 21:05
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:24
Rozbój w kwiaciarni. Jest akt oskarżenia
 

Prokuratura Rejonowa w Myśliborzu zakończyła śledztwo przeciwko mężczyźnie, który wtargnął do kwiaciarni, zaatakował pracującą tam kobietę i ukradł utarg.

Do zdarzenia doszło 29 lipca 2018 r. w kwiaciarni w jednej z miejscowości w powiecie myśliborskim. Około południa mężczyzna wszedł do sklepu i krzyknął: „To jest napad”. Następnie popchnął kwiaciarkę, która upadła uderzając się o regał. Napastnik zabrał pieniądze spod lady i uciekł. Nie nacieszył się jednak długo łupem w postaci 90 zł. 

– Krótko po dokonanym rozboju podejrzany został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji, a następnie na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany. Ten środek zapobiegawczy był stosowany także w dniu kierowania aktu oskarżenia do sądu – informuje prok. Joanna Biranowska-Sochalska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Śledztwo prokuratury wykazało również, że kilka dni wcześniej, 25 lipca, ten sam mężczyzna okradł jeden ze sklepów kosmetycznych w Myśliborzu. Odepchnął pracownika ochrony sklepu i uciekł z łupem o wartości 594 zł. 

– Podejrzany był wcześniej wielokrotnie karany sądownie, w tym za przestępstwo podobne (kradzież). W toku przesłuchania przyznał się w całości do przedstawionych mu zarzutów – dodaje prok. J. Biranowska-Sochalska.

Z uwagi na to, że mężczyzna działał w warunkach recydywy, za popełnione czyny grozi mu nawet do 15 lat więzienia.

(reg)

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA