Niedziela 28 listopada 2021r. 
REKLAMA

Okradali centrum dystrybucji?

Data publikacji: 2018-11-06 19:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:24
Okradali centrum dystrybucji?
 

Policja w Gryfinie prowadzi wstępne postępowanie w związku z ujawnieniem kradzieży na terenie centrum logistyczno-magazynowego jednej z firm zajmujących się sprzedażą wysyłkową. Zgłoszenie o kradzieży rzeczy przeznaczonych do wysyłki wpłynęło do KPP w Gryfinie. Zatrzymano dwóch pracowników magazynów, nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że to obywatele Ukrainy.

Zarządca centrum dystrybucji wyspecjalizowanego do sprzedaży internetowej już wstępnie oszacował straty jako „znacznej wartości".

Komenda Powiatowa Policji w Gryfinie nie potwierdziła, ale i nie zaprzeczyła informacji, że podejrzanymi o dokonanie kradzieży są obywatele Ukrainy. Asp sztabowy Marcin Karpierz, rzecznik prasowy KPP w Gryfinie poinformował nas jednak, że „na razie policja prowadzi czynności wyjaśniające"; przesłuchuje podejrzanych, świadków, sprawdza zapis monitoringu.

Ze względu na rozmiary i dużą liczbę zatrudnionych pracowników czynności sprawdzające potrwać mogą dość długo. Nadal poza tym nie jest jasne to, jak duże są straty spowodowane kradzieżami i od kiedy trwał ten proceder.

- Trzy dni temu zatrzymaliśmy pierwszego podejrzanego, dwa dni temu drugiego - powiedział Marcin Karpierz. - Musimy pamiętać, że chodzi o duży obiekt a poza tym podejrzanym należy dać szansę swobodnego wypowiedzenie się i wyjaśnienia. Nie wykluczamy jednak, tego, że sprawa może być rozwojowa i, że może dotyczyć większej grupy podejrzanych.

Rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie nie chciał ujawnić o które centrum dystrybucji chodzi, wiadomo jednak, że na terenie powiatu gryfińskiego istnieje tylko jedno - firmy Zalando, specjalizujące się w sprzedaży wysyłkowej odzieży. Pracuje tam już obecnie około 1000 osób, a docelowo pracować ma nawet 1,5 tys. pracowników. ©℗

(r.c.)

Fot. Sylwia Dudek

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

mpl
2018-11-07 10:53:07
No no. Bo Polacy to w 100% brzydzą się kradzieżą. Jasne, jasne. W każdej nacji są różni ludzie. A nie da się też ukryć że jak ktoś niewiele zarabia to pokusa jest większa i więcej ludzi jej ulegnie. Nie wszyscy oczywiście ale więcej. Niezależnie od narodowości.
Zal
2018-11-07 06:54:06
Pewnie ubrania ekskluzywnych marek, bo tylko takie jest koło Gryfina. Poza tym, jak się nie chce Polakom płacić uczciwych stawek, to tak jest.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ