Niedziela 05 lutego 2023r. 
REKLAMA

Rozbój w kwiaciarni „Agnes”. Jest akt oskarżenia

Data publikacji: 2020-01-21 13:47
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-21 21:22
Rozbój w kwiaciarni „Agnes”. Jest akt oskarżenia
 

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który w sierpniu 2019 r. grożąc nożem próbował ukraść pieniądze w kwiaciarni „Agnes” przy al. Wyzwolenia w Szczecinie.

Z ustaleń prokuratury wynika, że niekarany wcześniej, bezdomny mężczyzna, który przebywał w Schronisku dla Mężczyzn Caritas Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej, 19 sierpnia 2019 r. poszedł do centrum Szczecina z zamiarem zdobycia pieniędzy. Zabrał ze sobą noż, który ukrył w rękawie koszuli. Wszedł do kwiaciarni Agnes” i grożąc ekspedientce nożem, zażądał wydania pieniędzy.

Sprzedawczyni udało się uciec z pomieszczenia i przy pomocy przechodniów zamknęła sprawcę w kwiaciarni. Jedna z osób udzielających jej pomocy, wezwała policję, która zatrzymała mężczyznę. W wyniku badania stwierdzono u niego prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec sprawcy tymczasowe aresztowanie. Teraz Prokuratura Rejonowa Szczecin – Niebuszewo skierowała przeciwko sprawcy do szczecińskiego Sądu Okręgowego akt oskarżenia dotyczący usiłowania dokonania rozboju w kwiaciarni „Agnes”. Za ten czyn grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat.

(ip)

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

hehe
2020-01-21 21:18:26
wolał iśc do cieplutkiej celi gdzie bedzie miał opiekę medyczną i jedzonko niż szwędać się po ulicy :)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA