Wtorek, 20 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Wdarł się do samochodu, zaatakował kobietę i ukradł jej... 10 złotych

Data publikacji: 22 listopada 2019 r. 14:26
Ostatnia aktualizacja: 22 listopada 2019 r. 14:35
Wdarł się do samochodu, zaatakował kobietę i ukradł jej... 10 złotych
 

Na 15 lat może trafić za kraty więzienia 44-latek, który wdarł się do samochodu, przyłożył do szyi siedzącej za kierownicą przerażonej kobiety rozbitą butelkę, po czym ukradł jej 10 złotych.

Do opisywanego zdarzenia doszło 7 sierpnia 2019 r. w Nowogardzie. Śledztwo w tej sprawie nadzorowała Prokuratura Rejonowa w Goleniowie. Kobieta po zrobieniu zakupów w jednym ze sklepów wsiadła do swojego samochodu. Wtedy została zaatakowana przez mężczyznę, który wdarł się do jej samochodu na miejsce pasażera. Agresor miał w ręku rozbitą butelkę, przyłożył ją kobiecie do szyi i zażądał wydania pieniędzy.

– Ostatecznie podejrzany ukradł banknot o nominale 10 złotych – informuje Joanna Biranowska-Sochalska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. – Wykorzystując chwilę nieuwagi sprawcy – pokrzywdzona wybiegła z samochodu, mężczyzna zaś uciekł z miejsca zdarzenia.

44-letni mężczyzna został zatrzymany przez policję i na wniosek prokuratora – tymczasowo aresztowany. Za kratami aresztu przebywał także w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu Rejonowego w Goleniowie. Sprawca nie był w przeszłości karany sądownie. Podczas przesłuchania przyznał się do winy. Teraz grozi mu od 3 do 15 lat więzienia. 

(reg)

Fot. Sylwia Dudek

Na zdjęciu: Siedziba Sądu Rejonowego w Goleniowie

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA