Poniedziałek 20 września 2021r. 
REKLAMA

Powtórka z... rozbiórką

Data publikacji: 2018-02-26 06:44
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:04
Powtórka z... rozbiórką
 

Drugie podejście do rozbiórki zrujnowanych gminnych pustostanów przy ul. Niemierzyńskiej 31 oraz ul. Krasińskiego 95 i 96 w Szczecinie (na zdjęciach). Przetarg na roboty wyburzeniowe Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych ogłosił ponownie, po tym jak się okazało, że żaden z wcześniejszych oferentów, którzy zabiegali o zlecenia na prace, w zeszłym roku nie podjął się ostatecznie tego zadania. Te nieruchomości na osiedlu Niebuszewo-Bolinko tym razem znalazły się w większym pakiecie z zamówieniem na roboty rozbiórkowe, W założeniu obejmującym w sumie kilkanaście gminnych budynków zarówno mieszkalnych, jak i zabudowań gospodarczych. Od Stołczyna przez Golęcin, Drzetowo-Grabowo, po śródmieście, Gumieńce i Pomorzany. Z terminem ich wykonania - jeśli tym razem kontrahenci już po wyborze nie wycofają się - maksymalnie do 110 dni, licząc od początku kwietnia. ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

W magistratach
2018-03-01 14:25:49
Jest pełno urzedników rodem z Zachodnioomorskich PGR, wiec zburzenie tego co mogłoby byc piekne, tylko trzeb o to zadbać jest dla nich jedynym rozwiążaniem. POpatrzec proszę jak odrestaurowuje się obskurna Praga Warszawska, jak z pietyzmem podchodzi się do starych budowli, których przywrocenie do swietności jest trudniejsze jak budowa nowego, ale tam powstają klimatyczne kafejki, miejsca kulturalńych spotkań.Szczecinie obudź się, marnuje się potężny potencjał Szczecina! Gdzie odbudowa Gontynki, co z pieknym miejscem tarasowyma na zapleczu Teatru Polskiegogdzie miejsca oprócz Jasnych Bloni, gdzie w klimatycznych kawiarenkach można posiedzieć i milo spedzić czas.Biedę widać na każdym kroku.Piękne miasto bez prawdziwego gospodarża, kogoś komu będzie na tym mieście zależalo.Bo napewno nie tym co w piątek jadą do rodziców pod Barlinek czy Koszalin, ich nie interesuje , jak jest w tym mieście w weekend oni dymią grille na popegerowskich podwórkach,
Pff
2018-02-28 10:58:16
Tramwaj na Warszewo? Chyba jako kolejka zębata pod Duńską ? 😉
Adrian
2018-02-26 19:49:52
Ciekawe co zostawimy następnym pokoleniom szczecinian, skoro za wszelką cenę niszczymy wszystko co ma potencjał i zmodernizowane mogło by stanowić o unikalnym charakterze naszego miasta. Paskudną zabudowę między katedrą a zamkiem? Kino kosmos? Czy może barak dawnego cezasu przy bezsensownie zasypanym przejściu podziemnym??? Bloczki z wielkiej płyty, mimo kolorowych elewacji niedługo się rozwalą, te koszmarki komunizmu które wymieniłem miejmy nadzieję też bardzo szybko. Dbajmy o to co pozostało po poprzednich mieszkańcach, tym bardziej że tak pieknie z dbałością o detale już się nie buduje.
Obs.ryver
2018-02-26 14:15:52
Jakiś magistracki nazwał mnie "ciemną masą" tylko dlatego ,że bronię tych pięknych kamienic, któórych do ruiny doprowadzili własnie magistraccy -"jasna masa"...tyle że bezmyslna, bezkształtna i bezimienna... Masa ta podejmuje decyzje, na które Naród pluje, przeklina bo to durne decyzje!
szczecinianin
2018-02-26 13:47:58
Przyszłe pokolenia będą miały nam za złe, że pozwoliliśmy na takie spustoszenie tych starych kamienic, które tworzą właśnie swoisty klimat Szczecina tak jak nam szkoda dziś starej zabudowy między katedrą, a zamkiem w miejsce której powstały te PRL-owskie budynki. Kiedyś sprawa była trudniejsza. Palące potrzeby mieszkaniowe, brak funduszy i.... odbudowa Warszawy. Dziś wydaje się, że łatwiej jest zadbać o te stare kamienice i zamiast z premedytacją je degradować i rujnować to wziąć się za ich remonty. Patrząc ile miasto topi pieniędzy w remontach i poprawkach miejskich inwestycji (Arkonka, szybki tramwaj, frygi itd.) to pieniędzy chyba mamy nawet za dużo, czemu więc nie ma na remonty kamienic?
Robert
2018-02-26 13:29:08
Polityka świadomego doprowadzania do ruiny eklektycznych kamienic, po to żeby je później wyburzać pod pretekstem złego stanu technicznego jest przestępcza. Nieopodal na Słowackiego pomału dogorywa pałac, będący kiedyś przychodnią. Jeszcze rok, dwa i zamiast perełki architektonicznej, którą można odrestaurować, trzeba będzie wyburzyć ze względu na zagrożenie katastrofą budowlaną. To jest dopiero skandal!!!
do do Obs.ryver
2018-02-26 13:21:09
Masz rację. Wojewódzki konserwator zabytków powinien polecieć jak najszybciej razem z Krzystkiem.
do Obs.ryver
2018-02-26 10:36:59
"Więc te piekne kamienice, to nie zabytki, a tzw."willa Grunberga" to zabytek.." - Ciemna maso wiedz jedno, czy coś jest zabytkiem nie ustala magistrat ani konserwator. Wojewódzki konserwator i tylko on nikt inny,ustala czy dany zabytek trzeba chronić i ustala formę ochrony np. przez wpis do rejestru zabytków. Ponadto są rożne zabytki - nieruchome: kamienice,wille, parki, zamki... i ruchome: pomniki,pojazdy, obrazy... Jeżeli chcesz aby konserwator objął te kamienice ochroną, to napisz do konserwatora a nie trać czasu na głupie komentarze. Konserwator jak będzie chciał to wpisze do rejestru działając z urzędu.
Obs.ryver
2018-02-26 09:32:03
Więc te piekne kamienice, to nie zabytki, a tzw."willa Grunberga" to zabytek... Ktoś z magistrackich, z hu.em na łby się pomieniał!!!
Ile można wyburzać 3 budynki ?
2018-02-26 07:52:58
To już dawno powinno być wykonane. Tamtędy będzie szła trasa tramwajowa na Warszewo
;
2018-02-26 07:52:15
Te zdjęcia to argument za tym, aby obecny prezydent ponownie ubiegał się o ten urząd ;)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ