Sobota 21 maja 2022r. 
REKLAMA

Rozbili fabrykę ecstasy. Produkcja na masową skalę

Data publikacji: 2018-11-28 13:33
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:26
Rozbili fabrykę ecstasy. Produkcja na masową skalę
 

Na masową skalę produkowano tabletki ecstasy w „fabryce” pod Świdwinem. Policjanci znaleźli tu narkotyki, których czarnorynkową wartość oszacowano na ponad 21 milionów złotych! W związku z tą sprawą zatrzymano 60-letniego mężczyznę. 

„Fabryka” działała w najlepsze w jednej z miejscowości powiatu świdwińskiego. „Kryminalni” z Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie zdemaskowali przestępczą działalność w ubiegłym tygodniu. W pomieszczeniach mundurowi znaleźli linię do produkcji substancji psychotropowych, zabezpieczyli także ponad 73 kg skrystalizowanego, gotowego do użycia narkotyku o nazwie ecstasy, o szacunkowej wartości czarnorynkowej ponad 21 mln zł. Z takiej ilości narkotyku można było wyprodukować 243 333 tabletek.

– Oprócz zabezpieczonych narkotyków,  zabezpieczono również kilkadziesiąt litrów substancji służących do produkcji substancji psychotropowych oraz specjalistyczne wyposażenie linii produkcyjnej – informuje policja.

W tej sprawie zatrzymano 60-letniego mężczyznę, któremu przedstawiono zarzuty wytwarzania oraz posiadania substancji psychotropowej znacznej ilości. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami. 60-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

(reg)

Fot. policja

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Chemik-Kierownik
2018-11-29 13:27:14
- od czasu rozmowy rzecznika rządu Tuska, niejakiego Grasia, który twierdił "U Sowy" wiele się zmieniło. "–Absolutnie nie opłaca się już produkcji narkotyków, tylko VAT", dalej "To jest problem, bo to się wiesz, to jak stonka się przerzuca, wiesz z obszaru na obszar" i "– Jakich stu??? Nie musisz stu tworzyć, no co ty! Problem jest tylko znalezienie... dzisiaj to jest złoto, jutro pręty stalowe, pojutrze wapno, potem olej rzepakowy, potem wiesz, ku..a każdy towar, absolutnie wszystko możesz... " Teraz rządzi PiS i przestępstwo VAT jest ścigane bezlitośnie więc "chłopcy" PO_wrócili do narktyków.
Tylko Chemika-Kierownika
2018-11-28 23:43:46
A polsko-zagramanicznych pracownikow tam nie bylo...?? Czyba ze zdazyli po-uciekac...!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA