Piątek 07 października 2022r. 
REKLAMA

Rowerzyści się dzielą

Data publikacji: 2016-11-23 09:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:21
Rowerzyści się dzielą
 

Rowerzyści ze szczecińskich klubów, stowarzyszeń, grup nieformalnych wesprą i namawiają do wparcia jednej z potrzebujących rodzin. Ruszyła rowerowa szlachetna paczka.

W tym roku rowerzyści postanowili wesprzeć rodzinę Patrycji (26 lat) i Patryka (23 lata), którzy wychowują 5-letniego Piotrusia i roczną Paulinkę. Pani Patrycja w wieku 3 miesięcy trafiła z bratem do rodziny zastępczej. Sześć lat temu założyła własną
rodzinę, jednak w tym samym czasie zmarła jej zastępcza mama. Patrycja i Patryk zostali sami w nowej sytuacji. Obecnie kobieta nie pracuje i zajmuje się roczną córeczką. Pan Patryk, aby utrzymać rodzinę podejmuje się dorywczych zajęć jednak nie może znaleźć pracy stałej. Z tego powodu rodzinie brakuje
środków finansowych na codzienne potrzeby. Obecnie rodzina utrzymuje się z pensji pana Patryka oraz
świadczenia 500 + (2407 zł). Po odliczeniu kosztów mieszkania na życie zostaje 375 zł. Każdy kto chce, może wesprzeć tę rodzinę.

Dary i pieniądze zbierane są do 7 grudnia w sklepie rowerowym Madbike (ul. 26 kwietnia 81) codziennie (do godz. 17) i w soboty do godz. 14, a także 23 listopada i 8 grudnia w Starej Komendzie podczas pokazów slajdów z wypraw rowerowych (godz. 19).  Co jest potrzebne? Przyda się żywność trwała typu: herbata, konserwy, makaron, dżem, mleko w proszku dla niemowląt, środki czystości, artykuły dziecięce: pieluszki rozmiar 5 (uczulenie skórne od pieluszek Dada stwierdzone przez lekarza), chusteczki dla dzieci nawilżane, oliwki, kremy i płyny dla dzieci, odzież, obuwie zimowe (rozmiary 27, 37 kozaki, 42), pomoce szkolne, kuchenka gazowa, komoda. Koordynatorem akcji szczecińskich rowerzystów jest Paulina Kusajda ze Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus.
Kontakt: pkusajda@gmail.com.

(szymw)

fot. „Szlachetna paczka" wesprze jedną z rodzin.

fot. Robert STACHNIK

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA