Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Startuje XVI edycja „Szlachetniej paczki”

Data publikacji: 18 listopada 2016 r. 19:01
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:21
Startuje XVI edycja „Szlachetniej paczki”
 

W sobotę (19 listopada) startuje XVI edycja „Szlachetniej paczki”. Z tej okazji we wszystkich miastach wojewódzkich – w tym także w Szczecinie – przejdą tego dnia marsze wolontariuszy i przyjaciół „Szlachetniej paczki” oraz „Akademii przyszłości”, która pomogła uwierzyć w siebie pięćdziesięciorgu dzieciom w naszym województwie.

W tym roku marsze odbędą się pod hasłem „Koniec ery dorobkiewiczów”. Start spod fontanny na deptaku Bogusława o g. 12. Marsz przejdzie w kierunku ulicy Rayskiego, następnie na plac Grunwaldzki, w kierunku alei Papieża Jana Pawła II. Przystanek końcowy to Urząd Miasta.

Od soboty można będzie wybrać rodzinę w potrzebie i przygotować dla niej pomoc lub kupić indeks dla wybranego dziecka z „Akademii przyszłości”. Od tego roku wprowadzony zostaje także projekt Paczka Biznesu. Zacznie się od szkolenia wolontariuszy w obszarze zarabiania i wydawania pieniędzy. Następnie wolontariusze z tą wiedzą wrócą do potrzebujących rodzin, by pomóc im odnaleźć się na wolnym rynku.

Finał „Szlachetnej paczki” w weekend 10-11 grudnia. Wtedy to paczki przygotowane przez darczyńców trafią do potrzebujących.

(p)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

witek
2016-11-18 22:20:38
Jak to jest Program 500+ i są jeszcze jakieś akcje typu szlachetna paczka. Dziwne. To są w tym kraju jeszcze biedne dzieci i rodziny. Myślałem, że to było ale rok temu. Nic nie rozumiem, otwieram TVP a tam kraina szczęśliwości, to po co i dla kogo te zbiórki. Może ktoś mi to wytłumaczy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA