Środa, 17 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Rowery miejskie na zimowanie

Data publikacji: 30 listopada 2018 r. 06:47
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:26
Rowery miejskie na zimowanie
 

W piątek rowery miejskie zjadą do magazynów na zasłużony zimowy odpoczynek. W tegorocznym sezonie zanotowano 490 tys. wypożyczeń, a najpopularniejszą okazała się stacją przy ul. Wyszyńskiego.

- Rowery nie są już pierwszej młodości. Wiele z nich jeździ od początku, czyli od czterech lat. Mają za sobą średnio tysiąc wypożyczeń i kilka tysięcy kilometrów - podkreśla Wojciech Jachim, rzecznik prasowy spółki NiOL. - Serwisanci intensywnie pracują, by były dostępne w jak największej ilości. Tym niemniej na ponad 700 sztuk średnio dostępnych jest ok. 500. Reszta w naprawie bądź na liście zaginionych.

Jak mówi rzecznik, ten rok był szczególnie trudny, jeśli chodzi o liczbę dewastacji (stacji i rowerów). 41 rowerów zostało skradzionych, a 69 zdewastowanych. To oczywiście też ujemnie wpływa na dostępność jednośladów.

Rowery ponownie powrócą do stacji "dokujących" 1 marca 2019 roku.

(isz)

Fot. NiOL

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

hahaha
2018-11-30 12:17:11
jakie trole tu komentują , pewnie sami są pierwsi do roweru który jest obszczany , obsrany i do tego trzęsie się na wszystkie boki , znając realia pewnie zapidalają tym bicyklem dla plebsu bo ich nie stać na choćby składaka a o przepisach nie wspomnę , jak takie tumany ze znikomym ilorazem mieliby znać przepisy jak się jeździ na rowerze po drodze , brawo rowerzysta , tępić buractwo !!!
Mieszkanie
2018-11-30 11:18:20
Będzie spokój :) Niestety ale duża cześć użytkowników tych rowerów to znudzone dzieci „z dobrych domów”, które wyrywając je ze stacji dokujących fundują sobie darmowa zabawę, porzucając je później gdzie popadnie. Sam rower miejski jest fajny i potrzebny. Szkoda tylko, że jak to ze wszystkim, garstka nie umiejących go właściwie wykorzystać psuje opinie innym użytkownikom. Osobiście korzystam zarówno z samochodu jak i roweru miejskiego i stwierdzam, ze jedynie przydałoby się przywrócić obowiązek kart rowerowych, jak i bardziej egzekwować przepisy PRD również od rowerzystów. Dodajmy do tego szczyptę wzajemnej empatii pomiędzy autami, rowerami jak i pieszymi i byłoby pięknie. Byłoby...
Re: re: rowerzysta
2018-11-30 11:04:16
Komentarz w punkt. I ten pseudorowerzysta jeszcze się zdziwi, jaki będzie miał "spokój"na drogach w okresie przedświątecznym.. Nie rozumiem logiki takich osób, im więcej rowerów, tym mniej samochodów. No, ale może ktoś lubi stać w korkach, bo jak inaczej nazwać zwalczanie rowerów na drogach?
re: rowerzysta
2018-11-30 10:44:44
Wręcz przeciwnie, to najlepsze co władze miejskie zrobiły dla mieszkańców. I nie podpisuj się rowerzysta, bo na pewno nim nie jesteś. Jeździsz śmierdącą puszką i stękasz na brak miejsc do parkowania. Miłego dnia prowokatorze.
rowerzysta
2018-11-30 07:18:03
nareszcie trochę spokoju na drogach będzie , te darmorowery w naszym "społeczeństwie' się nie sprawdzają a wszyscy za to płacimy ....

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA