piątek, 30 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Prawobrzeże nie lubi rowerów?

Prawobrzeże nie lubi rowerów?

Prawobrzeże nie lubi rowerów?
Data publikacji: 2018-10-08 08:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:22
Wywietleń: 2383 355196

Szczeciński rower miejski na dobre wpisał się już w miejski krajobraz. Ponad 700 jednośladów i ponad 51 tys. zarejestrowanych użytkowników – te liczby mówią same za siebie. Z Bike_S korzystają mieszkańcy i turyści, rower popularny jest także wśród studentów. Nic zresztą dziwnego, jeśli korzystanie z systemu do 20 minut jest bezpłatne. Niestety, nie wszyscy z ogólnodostępnych rowerów korzystają prawidłowo. Najwięcej problemów występuje na prawobrzeżu.

Jak co roku sezon potrwa do 30 listopada. I wszystko wskazuje na to, że znów będzie rekordowy. Dotychczas najwięcej wypożyczeń – ponad 565,5 tys. – zanotowano w 2016 r. W tym, do końca września, było ich już ponad 433,5 tys., czyli każdy mieszkaniec Szczecina przynajmniej raz skorzystał z Bike_S. Od początku uruchomienia, w sierpniu 2014 r., wypożyczeń zanotowano już ponad 2,2 mln.

W poprzednich sezonach 90 proc. wypożyczeń mieściło się w darmowym limicie do 20 min. Brak jest aktualnych danych z tego roku, ale śmiało można założyć, że będzie podobnie. Niestety, nie wszyscy szanują sprzęt, z którego można skorzystać za darmo i pokonać spore odległości.©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 8 października 2018 r.

Tomasz TOKARZEWSKI

Fot. Bike_S

Komentarze

BIKER
Wystarczy skasować darmowe 20 minut. Przecież złotówka za godzinę, to prawie nic. Jak za każde wypożyczenie wpłynie 30 groszy, to przy 400 tysiącach wypożyczeń nazbiera się 120 tysięcy zł. To będzie chociaż na zakup nowych rowerów w miejsce zniszczonych, a jeszcze starczy na naprawy.
2018-10-08 19:38:29
I czego drzecie te kopary..?? Sam od 25 lat w Ciecinie...
Wyjechać z z tej prowincji , w domu przewietrzyć , spojrzeć inaczej na świat, a nie czteropak i flaszka i krytykować Poznań ?? Za krótcy jesteście cieciniaki :))
2018-10-08 19:24:24
zs
to może już lepiej darmowe tramwaje wprowadzić?
2018-10-08 17:30:25
@pozniak
no ten kogel mogel z kakałkiem to raczej u was...
2018-10-08 13:54:31
MKS
zostawcie POZNANIAKA ksiądz mu wchodził pod prysznic jak się mył teraz ma depresje jakoś trzeba odreagować "zły dotyk" '
2018-10-08 12:44:04
dno
I co, jak dotrzeć do użytkownika, który wypożyczył te rowery? Dać karę 5000 płatną na miejscu i po sprawie.
2018-10-08 11:01:46
SZCZECINIAK
A u was marsze homo-promocji !
2018-10-08 10:40:28
Troll poznanaki
Bo u nas w pyrlandii wszyscy nawet żule mają tytuły, ludzie zarabiają więcej niż na zachodzie, nielegalni imigranci uciekają do nas z Niemiec, A przekleństw na ulicach nie uświadczysz. Ty trollu poznański po tworzysz te wypociny. Nocna zmiana w fabryce dziś i się nudzisz???
2018-10-08 10:37:59
aztek
Genialny tytuł, brawo. A wiecie kto te rowery tam wrzucił? Może ten de.bil poznaniak, co wylewa tu swoje żale. Równie dobrze można by napisać, że dziennikarze Kuriera to... no własnie.
2018-10-08 10:29:57
Rowery
No, i o co tyle hałasu ? Gdyby to były rowery wodne to nie było by problemu :)
2018-10-08 10:21:19
POZNANIAK
Oto prawdziwe oblicze Szczecina. Brak cywilizacji u Was. Wstyd na całą Polskę. Nawet TVN o Was mówił. Nic pozytywnego w Waszym mieście tylko złe rzeczy. Wandalizm , degrengolada , kogel mogel.
2018-10-08 08:55:42