Środa, 06 grudnia 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Rowery kradzione odzyskane

Data publikacji: 08 sierpnia 2016 r. 13:00
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:11
Rowery kradzione odzyskane
 

Szczecińscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży kilku rowerów skradzionych ze szczecińskich osiedli. Pokrzywdzonych w tej sprawie może być kilkanaście osób. Policjanci docierają do kolejnych poszkodowanych. Sprawcy - jak dotąd - przyznali się od kradzieży rowerów wartych w sumie kilkanaście tysięcy złotych.

- W pracy przy tej sprawie zaangażowani są policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie przy udziale policjantów z KWP w Szczecinie. Kryminalni dotarli do mężczyzny, który posiadał trzy wartościowe rowery. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie rzeczy utraconych okazało się, że wszystkie są skradzione  w ostatnich kilku dniach - informuje podkom. Mirosława Rudzińska z zespołu prasoweg KWP w Szczecinie. - W rozmowie z aktualnym właścicielem ustalono, że jednoślady zostały  nabyte w jednym ze szczecińskich lombardów. Dalsza praca doprowadziła śledczych do mężczyzny, który wraz ze swoim znajomym ukradł rowery pochodzące z dwóch szczecińskich osiedli. W jego mieszkaniu w trakcie przeszukania, zabezpieczono kolejne dwa kradzione jednoślady. 

Kilka dni później policjanci zatrzymali współsprawcę. Obaj podejrzani to mieszkańcy Szczecina. Usłyszeli już zarzuty kradzieży, co zagrożone jest karą do pięciu lat pozbawienia wolności. 

Kryminalni zabezpieczyli utracone mienie wartości 9 tys. zł. Sprawa jest rozwojowa. Pracujący przy niej funkcjonariusze docierają do kolejnych osób pokrzywdzonych przez podejrzanych. Sprawcy wkrótce usłyszą kolejne zarzuty. 

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

mieszkaniec
2016-08-08 16:43:10
a o skradzonych autach cisza? gdzie parkingi które miasto zabrało a zakupiony bilet o kwocie 1500 został pobrany!!
Cykliści
2016-08-08 15:16:33
Widać, że miejskie rowery już im nie wystarczają do jazdy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA