Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Awantury na ścieżkach w Barlinku

Data publikacji: 31 lipca 2016 r. 12:32
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:11
Awantury na ścieżkach w Barlinku
 
W samym Barlinku, jak i poza granicami miasta, powstało wiele wydzielonych tras dla rowerzystów, a także wspólnych dla pieszych i amatorów dwóch kółek. Niestety braki w oznakowaniach sprawiają, że bardzo często dochodzi tam do nieporozumień. Kończą się one pyskówkami lub straszeniem policją.

Rowerzyści i piesi muszą mieć oczy dookoła głowy. Pieszy porusza się np. ścieżką rowerową, na którą nie powinien wejść, ale ścieżka ta prowadzi przy brzegu Jeziora Barlineckiego i przez pieszych traktowana jest jak ścieżka spacerowa. Tam gdzie oznakowań nie ma, dochodzi do nieporozumień. Dzieje się tak na ścieżce w sąsiedztwie murów obronnych, czy na ścieżkach prowadzących przez park im. Emanuela Laskera.

Inną sprawą jest to, co dzieje się na ulicy Sportowej. Od połowy jezdni nie wolno pieszym po niej chodzić, bo jest oznakowana jako ścieżka rowerowa. Dodam tylko, że chodnik ten prowadzi m.in. do przystani żeglarskiej, plaży, czy ośrodka wczasowego Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecina. Na wspomnianym chodniku często dochodzi do kłótni i straszenia się wzajemnie policją. Zarówno piesi, jak i cykliści uważają, że to oni mają rację.

Zapytaliśmy w barlineckim Urzędzie Miejskim, kiedy ścieżki rowerowe i ciągi pieszo-rowerowe doczekają się prawidłowego oznakowania.

- Trasa przy murach obronnych i dalej przez park E. Laskera jest ciągiem pieszo-rowerowym - wyjaśnia Waldemar Kościukiewicz. - Uzupełnienie brakującego tutaj oznakowania nastąpi do końca sierpnia br. Odcinek od ul. Strzeleckiej, dalej ulicą Sportową do wysokości przystani żeglarskiej, zgodnie z projektem organizacji ruchu jest również ciągiem pieszo-rowerowym. Od przystani żeglarskiej poprzez ul. Sportową do miejscowości Krzynka jest ścieżką rowerową. W związku z licznymi wnioskami mieszkańców dotyczącymi korzystania z opisanych powyżej odcinkach ciągów pieszo-rowerowych oraz ścieżek rowerowych, do końca bieżącego roku planowane jest przygotowanie odpowiedniej propozycji zmian w tym zakresie. Docelowo planuje się je wprowadzić na początku 2017 r. ©℗

Tekst i fot. J. SŁOMKA

Na zdjęciu: brak oznakowania sprawia, że zarówno rowerzyści, jak i piesi uważają, że to oni mają pierwszeństwo.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Gość
2016-08-01 08:51:23
Na zdjęciu, dla rowerzystów równo ułożony polbruk, a dla pieszych kocie łby.
krzysiek rowerzysta
2016-07-31 23:12:00
Ludzie ,szanujmy się nawzajem - kiedyś tych unijnych ścieżek nie było , ale ludziE byli rozsądni -pieszy przeszedł a rowerzysta przejechał , do tego nie potrzeba oznakowaniA , tylko tzw. KULTURY OSOBISTEJ !
Onegdaj...
2016-07-31 14:53:45
...rowerzysta miał dzwonek. Gdy tym dał sygnał- pieszy ustępował maszynie z drogi. W czasach bezhołowia i bezprawia jest tak jak opisuje Kurier.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA