Piątek, 21 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Rowerem do Trzebieży

Data publikacji: 06 października 2018 r. 07:05
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:22
Rowerem do Trzebieży
 

Powstanie trasa rowerowa od Niekłończycy do Trzebieży. To ponad 3,5 kilometra. Na tę, wartą ponad 2 mln złotych inwestycję, gmina Police otrzyma ponad 1,7 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego. Wykona ją gminna spółka Trans-Net, która zlecenie to otrzymała z wolnej ręki, w ramach procedury "in house". 

Umowę na wsparcie inwestycji środkami z RPO w piątek (5 października) podpisali marszałek województwa Olgierd Geblewicz i burmistrz Polic Władysław Diakun.

Realizowany przez Gminę Police projekt to licząca 3,62 km trasa rowerowa od Niekłończycy do Trzebieży. Zadanie otrzymało dofinansowanie z RPO w wysokości 1,72 mln zł.

Założono, że nowa ścieżka ograniczy ruch samochodowy i obniży emisję gazów cieplarnianych. 

Inwestycja pn. „Budowa dróg rowerowych w Policach w celu zapewnienia dostępności komunikacyjnej do terenów przemysłowych – etap III” ruszyła 29 czerwca 2018 r., a jej zakończenie planowane jest na grudzień przyszłego roku. Obok trasy rowerowej powstaną także dwa obiekty „Bike&Ride”, zakupione i zamontowane będą wiaty przystankowe z 25 miejscami postojowymi dla rowerów.

Gmina Police realizuje jeszcze dwie podobne inwestycje. W kwietniu tego roku ruszyły prace przy pierwszym etapie całego zadania. Obejmuje on budowę dwóch odcinków tras rowerowych w Policach. Chodzi o szlak od  ul. Kuźnickiej – w pobliżu pętli autobusowej przy Grupie Azoty do ul. Dworcowej, a także w Trzebieży przy ul. Plażowej, od tamtejszej pętli autobusowej do ul. Brzozowej. Wraz z trasami powstaną dwa obiekty "Bike&Ride" oraz dwie wiaty przystankowe z 25 miejscami postojowymi dla rowerów.

Inwestycja ma być gotowa do końca przyszłego roku.

Drugi etap zadania obejmuje budowę ścieżki rowerowej od Polic Jasienicy do Niekłończycy wraz z obiektami "Bike&Ride", oraz zakupem i montażem wiat przystankowych z   miejscami  postojowymi dla rowerów. Ze względów formalnych umowa pomiędzy samorządem województwa zachodniopomorskiego, a gminą Police na realizację tej   inwestycji jest jeszcze niepodpisana. Gmina musi dostarczyć pozwolenie na budowę.

Police mają też unijne wsparcie na warty 300 tys. zł projekt dotyczący inwentaryzacji i waloryzacji przyrodniczej gminy Police. Inwentaryzacja obejmie  takie obszary jak botanika, fauna oraz przyroda nieożywiona czy krajobraz. Zinwentaryzowane mają być wszystkie gatunki roślin i zwierząt znajdujących się na terenie gminy. Zakres projektu został uzgodniony z GDOŚ i wypełnia prawny obowiązek związany z waloryzacją przyrodniczą. 

(sag)

Fot. Agnieszka Spirydowicz 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Andrzej Mickiewicz
2018-10-06 20:08:25
Gratuluję Panie Burmistrzu Bardzo się cieszę że będę mógł jeździć rowerem ,jeszcze chwilę ścieżka rowerową ze szczecina . i tylko proszę żeby była nas Asfaltowa a nie z Polbruku.
Police
2018-10-06 12:54:19
Brawo burmistrz Diakun.Wreszcie rowerzyści pojadą do pięknej Trzebiezy bezpiecznie!
Robert
2018-10-06 08:12:51
A z Tanowa do Nowego Warpna kiedy?
zen
2018-10-06 08:06:07
Brawo

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA